Még 2018 júliusában írta alá a szerződést Trinidad és Tobago Köztársaság kormánya az ausztrál Austal Hajógyárral, két Cape-osztályú járőrhajó megvásárlásról, mintegy 126 millió dollár értékben.
2019. április 8-án rövid ünnepség után került sor az első fémlemez levágására és ezzel kezdetét vette a típus első két exportpéldányának gyártása.
Az 58 méter hosszú, teljesen alumíniumból készült hajókat, 2 darab 6770 lóerős, Caterpillar 3516C típusú dízelmotor hajtja meg, két hajócsavarral. Maximális sebességük eléri a 25 csomót (kb. 46 km/óra), hatótávolságuk pedig a 4000 tengeri mérföldet, de legalább 28 napot tudnak majd egyfolytában a nyílt tengeren cirkálva eltölteni, 18 – 22 fős legénységgel fedélzetükön. A beépített elektronika magába foglalja az ECDIS térképmegjelenítő és információs rendszert, GPS – t és radart, valamint a korszerű elektrooptikai érzékelőket, amelyek manapság már alapfelszerelésnek számítanak.
A Cape-osztályú hajók fő feladata az őrjáratozás és szükség esetén a tengeri mentés, ennek megfelelően a felszereléshez két nagysebességű, félmerev törzsű motorcsónak is tartozik, amelyekkel szükség esetén eredményesen vehetik üldözőbe a kábítószer, vagy embercsempészeket, illetve a kalózokat. Fegyverzetük alapesetben minimálisan, két 12,7 mm – es géppuskából áll, de ez szükség szerint bővíthető.
A típus tíz eddig legyártott egységét az Ausztrál Királyi Haditengerészet és a határvédelmi erők használják, elsősorban az embercsempészés és az illegális migráció elleni műveletek során, a Trinidad és Tobago Köztársaság számára készülő hajók is ezekhez hasonló felszereltségűek lesznek. A vásárlók várhatóan 2020 második felében vehetik majd át őket.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
A Wizz Air nagy örömmel jelenti be, hogy mától négy új célállomásra is lehet jegyet foglalni Budapestről: Bilbaóba, Wrocławba, Gdanskba és Vilniusba júliustól közvetlen járatok indulnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.