2016. március 10-én a franciaországi Toulon-ban, ünnepélyes keretek között hadrendbe állították a Bahia deszanthajót, mely a jövőben a Brazil Haditengerészetet erősíti majd.
A Bahia nem más, mint a korábban, a Francia Haditengerészetnél szolgáló Foudre-osztályú, ex-Siroco (L-9012). A hajó a G40 Bahia nevet kapta, mely a ceremóniát követően el is indult Brazíliába. A Siroco deszanthajót még 1998-ban állította hadrendbe a Francia Haditengerészet, mely a Foudre-osztály második tagja volt. A hajó 2015 júniusáig szolgált, majd kivonták az aktív szolgálatból. A kivonás után röviddel Franciaország be is jelentette, hogy a hajót a brazil kormány vásárolta meg.
Brazília az új szerzeménnyel a már kiöregedett Thomaston-osztályú deszanthajóját váltja fel. Az ex-Siroco-t információk szerint közel 91 millió dollárért vásárolták meg. Brazília haditengerészete a közeljövőben további 3 deszanthajót is beszerez. A Bahia-n felül, a brazilok hajófedélzeti fegyverrendszereket, tartalék alkatrészeket, speciális szerszámokat, valamint technikai dokumentációkat is kaptak.
Az újonnan beszerzett hajó Rio de Janeiroban fog állomásozni. A Foudre-osztály első tagját (L-9011) a Chilei Haditengerészet vásárolta meg még 2011 decemberében, mely a Sargento Aldea (LSDH-91) nevet kapta. A chilei kormány még 2013-ban intenzíven érdeklődött a második példány (Siroco) után is, azonban a 2014-ben megválasztott új kormány elvetette a beszerzés tervét.
Látványos bemutatókkal színesített családi nappal ünnepelték a Magyar Honvédség megalakulásának 175. évfordulóját a budapesti Városligetben, május 21-én, vasárnap. A Magyar Honvédelem Napján tartott szabadtéri rendezvényen a harckocsik, a bemutatók és a katonazenekar aratta a legnagyobb sikert.
1986. április 26-án történt meg Európa legnagyobb nukleáris katasztrófája. A csernobili Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű 4-es számú RBMK-1000 típusú, grafitrudas szabályozású reaktorblokkja a konstrukció tervezési hibája, illetve sorozatos emberi mulasztások miatt kigyulladt, majd a keletkezett gőz szétvetette magát a reaktort, illetve az annak helyet adó épület tetőszerkezetét is.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és a Honvédelmi Minisztérium vezetői előtt megtartotta első állománygyűlését dr. Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke május 5-én, Szentendrén, MH Altiszti Akadémián.
A Sargasso-tenger évszázadok óta az Atlanti-óceán egyik leghírhedtebb térségének számít, többek között azért, mert területén fekszik a Bermuda-háromszög is.
A német-magyar szárazföldi erők együttműködése részeként Magyarországra érkezett Björn F. Schulz dandártábornok, a Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnoka, aki május 24-én a tatai MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz látogatott.
Rendkívül látványos, izgalmas; a modern, high-tech Magyar Honvédség számos elemét bemutató családi nap vár minden érdeklődőt a magyar honvédelem napja alkalmából, a budapesti Városligetben május 21-én, vasárnap, 10 és 18 óra között.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök a mai nappal felmentette beosztásából dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagyot, a Honvéd Vezérkar főnökét. A feladat ellátására a honvédelmi miniszter dr. Böröndi Gábor altábornagyot, a Magyar Honvédség brüsszeli NATO és EU Katonai Képviselő Hivatalának vezetőjét javasolja.
Magyar idő szerint 2023. április 14-én 14 óra 15 perckor egy Ariane–5 hordozórakétán a francia guyanai Kourouról elindult az Európai Űrügynökség JUICE űrszondája a Jupiter bolygó Europa, Ganymedes és Callisto elnevezésű jeges holdjaihoz, hogy ezeket 2031-ben elérve különféle tudományos vizsgálatokat végezzen.
Csehország védelmi kiadásai a jövőben az éves bruttó hazai termék (GDP) legalább két százalékát fogják kitenni. A vonatkozó törvényt a képviselőház után május 31-én, a cseh szenátus is jóváhagyta, érvénybe lépéséhez csak az államfő aláírása szükséges.