A Fekete-tengeri flotta zászlóshajója, a Szlava-osztályú Moszkva rakétás cirkáló visszatért Szevasztopolba azok után, hogy részt vett a szíriai Hmeymim légibázis védelmében.
A Moszkva rákétás cirkáló 2016. január 9-én hajózott be Szevasztopol kikötőjébe azok után, hogy végrehajtotta feladatát a Földközi-tengeren. A cirkáló legénységének feladata az Orosz Légi és Kozmikus Erők (VKSz) Szíriában állomásozó és ott harcfeladatokat végrehajtó állományának biztosítása volt. A Moszkva hadihajót a Csendes-óceáni flotta zászlóshajója, a Varjag rakétás cirkáló váltotta a Földközi-tengeren.
Varjag, a Csendes-óceáni flotta zászlóshajója
A Moszkva cirkáló 2015. szeptember 24-én hajózott ki Szevasztopolból és vette az irányt a Földközi-tengerre. Azután, hogy egy török F-16-os lelőtt egy orosz Szu-24-est, a hadihajó Latakia közelében foglalt el pozíciót azzal a céllal, hogy légvédelmi feladatokat lásson el. Oroszország 2015. szeptember 30-án indított légicsapásokat Damaszkusz kérésére, a szíriai kormányerőkkel együttműködve az Iszlám Állam ellen.
November 17-én új szakasza kezdődött az orosz légi tevékenységeknek Szíriában. Első ízben alkalmaztak harci körülmények között nagy hatótávolságú szárnyas rakétákat. Ezek után, december 8-án Oroszország a Rosztov-na-Donu tengeralattjáróról, a vízfelszín alól indítottak Kalibr robotrepülőgépeket szíriai célpontok ellen.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
2006. március 21-én nagyszabású eseményre, a Magyar Légierő első öt JAS 39 Gripenjének (3 C és 2 D változat) érkezésére várták a sajtó képviselőit a Kecskeméti Repülőbázison. A repülőgépeket a Magyar Légierő négy, illetve a Svéd Légierő három hajózója repülte hazánkba. A kétórás út a Svéd Védelmi Beszerzések Hivatalának linköpingi területéről indult.