Harry Harris admirális, az USA Csendes-óceáni Parancsnokságának (US Pacific Command, USPACOM) parancsnoka, a szenátus előtt tartott beszédében számolt be a tengeralattjárók hiányáról.
Az admirális Észak-Koreát, Kínát és Oroszországot nevezte meg, mint a Csendes-óceán fő veszélyforrásai és külön kiemelte az Orosz Haditengerészet képességeinek növekedését.
Harris admirális úgy fogalmazott, hogy a Csendes-óceán az a hely, ahol a fegyveres konfliktusok legfőbb eszközei a tengeralattjárók, és amelyeknek az amerikai haditengerészet véleménye szerint szűkében van. „Az általam elmondottak nem csak az USPACOM-ra vonatkoznak, én csak egy vagyok a parancsnokok közül, akik ugyanezt tudnák Önöknek elmondani”, - mondta az admirális.
USS Mississippi SSN-782
Fotó: jeffcritser.com
A fenyegetésekkel kapcsolatban, amelyekkel az Egyesült Államok a csendes-óceáni térségben szembesül, Harris kiemelte Észak-Korea provokatív viselkedését, és hadiipari fejlesztéseit, míg Kínával kapcsolatban azt mondta, veszélyt jelentenek a szabad hajózásra a világ egyik legforgalmasabb kereskedelmi útvonalának számító térségben.
Mindezek mellett az USA Csendes-óceáni Parancsnokságának első embere felhívta a figyelmet az Orosz Csendes-óceáni Flotta, valamint a Légi és Kozmikus Erők távolsági repülőerőinek megnövekedett aktivitására a térségben. Az admirális felhívta a figyelmet a Projekt 949A „Antej” Oscar II típusú nukleáris meghajtású tengeralattjárók modernizációjára, és az újgenerációs, többcélú Projekt 885 „Jaszeny” és 955 „Borej” tengeralattjárók építésére.
Lengyel László alezredes vette át az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred parancsnoki beosztását ünnepi állománygyűlés keretében a budapesti Irinyi János laktanyában augusztus 30-án.
Az Egyesült Államok Hadseregétől nyert el megbízást az Airbus, az amerikai légierő kötelékében szolgáló, MEP (Mission Equipment Package) felszereléssel ellátott helikopterek korszerűsítésére.
A német ipar ma már a járműgyártástól a hadiiparig pontosan tudja, mekkora szerepet játszanak a magyarországi gyárak, a magyar szakmunkások és mérnökök, a magyar hozzáadott érték a német világmárkák globális sikerében.
Azok a fiatalok, akik kifejezetten a Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek kezelői, toronylövészei, vagy ezekkel a harcjárművekkel harcba szállított lövészkatonák szeretnének lenni, bruttó 737 ezer forintos illetményt kapnak. Ezt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter jelentette be augusztus 11-én, Szentesen.
Ha érdekel a katonák élete és még nincs programod szombatra, akkor két helyen is tárt karokkal vár a Magyar Honvédség. Az MH Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezred és az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár (MH BHD) is nyílt napot, illetve családi napot tart szeptember 9-én.
2023-ban a Magyar Honvédség megalakulásának 175. évfordulója tiszteletére szeptember 16-17. között ismét megrendezik a HMFEST Hadikultúra és Military Fesztivált.
A Magyar Honvédség két H145M helikoptere kirepült Szlovéniába, hogy az elmúlt időszak egyik legnagyobb természeti katasztrófája utáni mentési munkálatokat segítse - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) augusztus 7-én, hétfőn az MTI-vel.
Tibor Králik dandártábornok személyében új parancsnok vezeti a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságot (HQ MND-C). A szlovák tábornok Denis Tretinjak horvát vezérőrnagyot váltotta a tisztségben július 31-én, hétfőn, a székesfehérvári Alba Regia laktanyában.
Magyar fejlesztésű és magyar gyártású felszereléssel kívánjuk ellátni a Magyar Honvédséget – jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a NATO DIANA Innovációs Héten.
A legenda szerint, amikor egy hadifogságba esett német tiszt közelebbről is megnézhetett egy Sherman harckocsi-csoportosítást, azt mondta: „Egy Tigrisünk tíz ilyen harckocsival felér, csak az a baj, hogy Önöknek mindig van egy tizenegyedik.”
Az MH Klapka György 1. Páncélosdandár újonnan megnyílt toborzópontján várják azok jelentkezését, akik érdeklődnek a katonai pálya iránt és szívesen csatlakoznak az alakulathoz hivatásos vagy szerződéses katonaként, illetve polgári alkalmazottként.
Egy egészen friss hír nyugati szomszédunktól: a 2023. szeptember 20-i bejelentés értelmében Ausztria - hazánkhoz hasonlóan - szintén a brazil KC-390-es közepes, többfeladatú katonai szállító repülőgépet vásárolja meg.