2019. április 16-án Pascagoulában ismét vízre tették a 9 000 tonnás Arleigh Burke-osztályú USS Fitzgerald (DDG-62) rakétás rombolót. A hajó 2017. január 17-én éjszaka, a japán partok közelében összeütközött a fülöp-szigeteki zászló alatt hajózó ACX Crystal nevű konténerszállító teherhajóval.
A hajótestbe betört a víz és legénységének hét tagja az elárasztott részben rekedve életét vesztette. A tengervíz az elektromos rendszert és a hajtóművet is súlyosan károsította, de a Fitzgerald ennek ellenére, ha nehezen is, de képes volt saját erejéből visszatérni állomáshelyére, a yokosukai kikötőbe. A történteket különösen kellemetlenné tette, hogy abban az évben nem ez volt az első és nem is az utolsó hasonló eset, mert előzőleg, január 31-én az USS Antietam, május 9-én az USS Lake Champlain, majd a Fitzgerald ütközése után alig két hónappal, augusztus 21-én az USS John S. McCain szenvedett balesetet a távol-keleti térségben. A lefolytatott vizsgálatok súlyos szabálytalanságokat és hiányosságokat tártak fel a legénység képzettsége, munkaterhelése és a radarok, valamint a többi észlelőrendszer karbantartása és működtetése terén.
A sérülések mértéke miatt helyben csak a legszükségesebb, ideiglenes javításokra volt mód, a hajó pedig ebben az állapotban alkalmatlan volt a Csendes-óceán átszelésére, így 2018 januárjában az M/V Transshelf speciális teherhajón szállították a Mississippi államban lévő Pascagoulába, ahol a Huntington Ingall Industries gyártelepén megkezdődött teljeskörű helyreállítása. A munka nem véletlenül tart ilyen hosszú ideig, mert a romboló egyes részeit szó szerint újjá kellett építeni és gépészeti, valamint elektronikai rendszerei is jelentős részben cserére szorultak. A munkálatok hátralévő szakaszában, a további javításokat és az elengedhetetlenül szükséges korszerűsítést, már a szárazdokkon kívül is elvégezhetik.
Az US Navy reményei szerint, az USS Fitzgerald 2020 januárjában válik ismét bevethetővé és tér majd vissza a Csendes-óceánra a 7. Flotta kötelékébe.
Látványos bemutatókkal színesített családi nappal ünnepelték a Magyar Honvédség megalakulásának 175. évfordulóját a budapesti Városligetben, május 21-én, vasárnap. A Magyar Honvédelem Napján tartott szabadtéri rendezvényen a harckocsik, a bemutatók és a katonazenekar aratta a legnagyobb sikert.
1986. április 26-án történt meg Európa legnagyobb nukleáris katasztrófája. A csernobili Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű 4-es számú RBMK-1000 típusú, grafitrudas szabályozású reaktorblokkja a konstrukció tervezési hibája, illetve sorozatos emberi mulasztások miatt kigyulladt, majd a keletkezett gőz szétvetette magát a reaktort, illetve az annak helyet adó épület tetőszerkezetét is.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és a Honvédelmi Minisztérium vezetői előtt megtartotta első állománygyűlését dr. Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke május 5-én, Szentendrén, MH Altiszti Akadémián.
A Sargasso-tenger évszázadok óta az Atlanti-óceán egyik leghírhedtebb térségének számít, többek között azért, mert területén fekszik a Bermuda-háromszög is.
Rendkívül látványos, izgalmas; a modern, high-tech Magyar Honvédség számos elemét bemutató családi nap vár minden érdeklődőt a magyar honvédelem napja alkalmából, a budapesti Városligetben május 21-én, vasárnap, 10 és 18 óra között.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök a mai nappal felmentette beosztásából dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagyot, a Honvéd Vezérkar főnökét. A feladat ellátására a honvédelmi miniszter dr. Böröndi Gábor altábornagyot, a Magyar Honvédség brüsszeli NATO és EU Katonai Képviselő Hivatalának vezetőjét javasolja.
Zalaegerszegen az elmúlt időszakban valós igény mutatkozott arra, hogy jöjjön egy olyan nagy beruházás, amely kiegyenlíti a helyi vállalkozói viszonyokat. Interjú a város polgármesterével, Balaicz Zoltánnal.
Magyar idő szerint 2023. április 14-én 14 óra 15 perckor egy Ariane–5 hordozórakétán a francia guyanai Kourouról elindult az Európai Űrügynökség JUICE űrszondája a Jupiter bolygó Europa, Ganymedes és Callisto elnevezésű jeges holdjaihoz, hogy ezeket 2031-ben elérve különféle tudományos vizsgálatokat végezzen.
Csehország védelmi kiadásai a jövőben az éves bruttó hazai termék (GDP) legalább két százalékát fogják kitenni. A vonatkozó törvényt a képviselőház után május 31-én, a cseh szenátus is jóváhagyta, érvénybe lépéséhez csak az államfő aláírása szükséges.
A Magyar Honvédség éjszakai éleslövészettel egybekötött kiképzési feladatot hajt végre május 31-én és június 1-jén 14.00-24.00 óra között a „nullaponti” lőtéren, Bakonykútiban és térségében.
Az utazás mindig élményekkel teli kaland, amikor végre kiszakadhatunk a mindennapok rutinjából és átadhatjuk magunkat a felfedezés örömének. A Budapest Airport számára épp ezért fontos, hogy a repülőtéri folyamatok mindenki számára stresszmentesek legyenek.