2018. március 27-én, kedden ünnepélyes keretek között búcsúztatták az aktív brit szolgálattól a HMS Ocean helikopter-hordozót ("Mighty O"), mely hamarosan Brazília haditengerészetének kötelékében folytatja pályafutását.
A hivatalos ceremóniának a Devonport haditengerészeti bázis adott otthont Plymouth-ban, az esemény díszvendége II. Erzsébet brit királynő volt, aki korábban hivatalosan vízre bocsátotta a hadihajót, mint a HMS Ocean fő szponzora. A keddi eseményre a Brit Királyi Haditengerészet tisztjei, a hajó személyzete és családtagok jelenlétében került sor, az eseményt színesítette Wildcat, Merlin Mk3, Sea King Mk7, valamint Chinook helikopterekből álló kötelék áthúzása is.
A királynő ünnepi beszédében méltatta a HMS Ocean aktív szolgálatának 20 évét és hangsúlyozta, hogy a katonai feladatai mellett az ország egyik szimbóluma is volt. Mint ahogy arról korábban lapunkon is beszámoltunk, a britek most elköszöntek a hajótól, de hamarosan ismét aktív szolgálatba áll Brazíliában, mivel a dél-amerikai ország igencsak jó áron jutott hozzá a brit helikopter-hordozóhoz és időben tudja pótolni a 2017-ben nyugdíjazott Sao Paolo repülőgép-hordozót. Brazília átalakításokat is kér a HMS Ocean helikopter-hordozón, melyeket a brit Babcock és BAe Systems cégek végeznek majd el. A hadihajó várhatóan júniusban érkezik meg Brazíliába.
Az 1998-ban hadrendbe állított HMS Ocean tavaly kulcsfontosságú szerepet töltött be a hurrikán sújtotta Karib-térségben, illetve a 2012-es londoni olimpia játékok során is. A hadihajó eladásából befolyt összeg nagy segítség lesz a Brit Királyi Haditengerészet számára, mely már készül a helyére érkező, tengeri tesztjeit 2017-ben megkezdő HMS Queen Elizabeth repülőgép-hordozó hadrendbe állítására.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
Mi történt azon a napon? Ha a Nap egy bizonyos szögből sütött a kecskeméti légibázis betonjára, sokáig egy ezüstös csík emlékeztetett a 2008. április 17-i repülésre.