A jelenleg is a Perzsa-öbölben tartózkodó két, nukleáris meghajtású amerikai repülőgép-hordozó mellé most egy harmadik is útnak indult San Diegóból 2007. április 2-án. A USS Nimitz (CVN 68) hadihajó és a fedélzetén állomásozó 11. Hajófedélzeti Repülőezred, valamint a kísérő csapásmérő harccsoport hivatalosan az iraki és az afganisztáni hadműveletek támogatására érkezik, azonban valószínűsíthető, hogy inkább Irán megfélemlítésére vezényelték az iszlám köztársaság partjainak közelébe.
A világ jelenleg legnagyobb méretü és teljesítményü repülőgép-hordozó hajóosztályának első, névadó tagja már a tervezőasztalon a USS Nimitz nevet, illetve a CVN 68 hadrendi megjelölést kapta, ez utóbbi kódban az N betü utal a hajó nukleáris meghajtására. A gerincfektetésére 1968. június 22-én került sor, a vízre bocsátás pedig 1972-ben volt. A teljes befejezést és felszerelést, valamint a kötelező rendszerpróbákat követően a Nimitz 1975. május 3-án állt aktív szolgálatba.

Dávid és Góliát. A kikötőben kis vontatóhajók segítik az óriás mozgását
Az immár 32 éve hadrendben álló óriás hamarosan csatlakozik testvérhajóihoz, a USS John C. Stennis (CVN 74) és a USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69) hordozókhoz. Mindhárom egység fedélzetén egy komplett harci repülőezred települ, F/A-18 Hornet, S-3 Viking, EA-6 Prowler gépekkel. A USS Nimitz a San Diegó-i haditengerészeti támaszpontról futott ki, kíséretében megtalálható a USS Princeton (CG 59) cirkáló és négy irányított rakétás romboló, a USS Higgins (DDG 76), a USS Chafee (DDG 90), a USS John Paul Jones (DDG 53) és a USS Pinckney (DDG 91).

Bevetésre induló tengerészek sorfala a Nimitz fedélzetén. Ki tudja, mi vár rájuk...
A Nimitz-osztályú repülőgép-hordozókról az alábbi cikkünkben olvashat bővebben: http://www.haborumuveszete.hu/rovatok/fegyverek/hadihajok/nimitzclass/