Németországban az idén megtartott Graf-Engelbert-II. kupa egyik különlegessége volt, hogy az esemény keretei között – a résztvevők számára – kétnapos fegyverkiállítást is rendeztek. Ebből az alkalomból – 2007. május 14–15. között – ezúttal a Luftwaffe Köln-Wahn laktanyájának könyvtárépülete adott otthont a rendezvénynek. A kézi lőfegyverek az elmúlt 100 év katonatörténetét mutatták be, de a teljesség igénye nélkül. Végül a lebonyolított rendezvényt olyan sikeresnek ítélték a szervezők, hogy ezt a hagyományteremtő szándékot jövőre bővebb kínálattal kívánják tovább folytatni.
Németországban a Graf-Engelbert-II. kupát kétnapos kiállítással egybekötve bonyolították le, amely az elmúlt 100 év katonatörténetét mutatta be az érdeklődők számára. 2007. május 14–15. között a légierő Köln-Wahn laktanyája adott helyet a 25 darabból álló, kézi lőfegyvereket felvonultató gyüjteménynek. A könyvtár épülete éppen megfelelőnek mutatkozott erre az alkalomra, amely sok érdeklődőt vonzott. A látogatók nemcsak megtekinthették, hanem testközelből is megvizsgálhatták a pisztolyokat, géppisztolyokat és hadipuskákat, miközben szakszerü tájékoztatót kaptak az adott típusról. A lényeget Timur Pflug (Hauptgefreiter) úgy fogalmazta meg: „Sok ember ezeket a fegyvereket csak képekről vagy leírásokból ismeri”, éppen ezért látszott jó ötletnek a nyilvános bemutató megvalósítása. Sőt a szervezők már elhatározták azt is, hogy a következő évben még több kiállítási darabot fognak elhozni a látogatók nagy érdeklődése miatt.A kiállított lőfegyverek között számos eredeti ritkaság is megtekinthető volt. Így például a II. világháború időszakából kiállították egymás mellett a német Maschinenpistole 40 (MP 40 Schmeisser), illetve a szovjet PPSh 41 (Pisztolet-Pulemjot Shpagin) géppisztolyt. Az MP 40-et a spanyol polgárháború tanulságai alapján fejlesztették tovább. E fegyvert teljes egészében fémből ás müanyagból készítették, behajtható fémcső válltámasszal és acélcső tokkal. Gyártásánál már sajtolást, ponthegesztést és keményforrasztást is alkalmaztak. 1945-ig több mint egymillió darabot készítettek a leghíresebb német géppisztolyból.

Frank Stürmer Hauptgefreiter (balra) az érdeklődő katonáknak magyarázza a régi fegyverek történetét, müködését
A PPSh 41-et a továbbfejlesztések után 1942-től kezdték el nagy mennyiségben gyártani a Szovjetunióban. A fegyvert fémlemezből készítették, sajtolási, hegesztési és szegecselési eljárásokkal. A szilárd és megbízható géppisztoly – a nagy tüzgyorsaság miatt – azonban sorozatlövésnél megemelte a cső végét, ezáltal rontotta a találati pontosságot. Több mint ötmillió darabot gyártottak a PPSh 41 típusból. A háború után az MP 40-et és a PPSh 41-et is sokáig alkalmazták még a világ különböző részein.Természetesen a legújabb fejlesztési eredmények következtében kialakított lőfegyverek is helyet kaptak a bemutatón. Ezek közül érdemes kiemelni a Heckler und Koch Pistole 30 (P30) gyártmányát, mely napjainkban szervesen hozzátartozik a Német Szövetségi Rendőrség (Bundespolizei), valamint a Német Szövetségi Határőrség (Bundesgrenzschutz) alapfelszereléséhez.