2023. 06. 04.
Bulcsú
: 371 Ft   : 344 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Robotrepülők harca

Art of WAR  |  2007. 10. 17., 19:17

Komoly verseny alakult ki az USA hadserege és légiereje között, mégpedig arról, hogy az USA tengerészgyalogsága melyikük rendszerét használja. A hadsereg a Constant Hawkot ajánlja, míg a légierő az Angel Fire-t. Ugyanakkor ennél lényegesen többről van szó, hiszen a tengerészgyalogság döntésétől függően könnyen végleg eldőlhet a két haderőnem között egyre élénkebben folyó robotrepülőgép-vita.

Az Angel Fire nagy látószögü, nagy felbontású (11 megapixel) kamerákkal van felszerelve. A repülés alatt videofelvételeket készít, s azokat a fedélzeten lévő merevlemezekre rögzíti, így alapvetően egy repülő biztonsági kameráról beszélhetünk. A rendszer előnye pont ebben rejlik, ugyanis ennek segítségével kielemezhető, hogy mik is voltak egy bombamerénylet vagy rajtacsapás előzményei. A felbontás eléri a fél métert, így a felvételeken embereket is nagyon könnyen ki lehet venni. A légierő a prototípust a tengerészgyalogság rendelkezésére bocsátotta, akik eddig különböző gyakorlatokon alkalmazták, s a tapasztalatok alapján szívesen tennék ezt valós körülmények között is.A hadserege rendszere, a Constant Hawk alapvetően egy képelemző rendszer, azaz aligha hasonlítható össze az Angel Fire-rel. A teljesítményével azonban rendkívül elégedettek, s a hadsereg a tavalyi év tíz legfontosabb fejlesztéseinek egyikeként tartja számon. A rendszer egy speciális videokamera-rendszert használ, amely a megfigyelt területről készít folyamatosan felvételeket, s visszatérő mintákat keres. A videorendszert nemcsak robotrepülőgépeken alkalmazzák, hanem akár árbocokra vagy magasabb épületekre is szerelhető. A megállapított mintától való eltérésekre felhívja a figyelmet, amelyet aztán közelebbről is megvizsgálnak. Ennek köszönhetően számos bombamerényletet sikerült meghiúsítani. Ennek köszönhetően egy konvoj útvonalát sikerült biztonságossá tenni, hiszen a környezetben bekövetkezett változásokat a videorendszer észleli.Természetesen valójában itt sem az a valódi kérdés, hogy a tengerészgyalogság melyik rendszert használja, hanem arról, hogy a közepes és annál nagyobb méretü robotrepülőgépeket a légierő kizárólagos joggal üzemeltethesse vagy sem. Természetesen a pénzügyi források is szerepet játszanak, hiszen hiába költ az USA az utóbbi években soha nem látott összegeket védelemre, pénzből soha nincs elég. Könnyen lehet, hogy a tengerészgyalogság döntése alapján az egyik rendszernek véglegesen befellegzik.

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 09., 10:25
1986. április 26-án történt meg Európa legnagyobb nukleáris katasztrófája. A csernobili Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű 4-es számú RBMK-1000 típusú, grafitrudas szabályozású reaktorblokkja a konstrukció tervezési hibája, illetve sorozatos emberi mulasztások miatt kigyulladt, majd a keletkezett gőz szétvetette magát a reaktort, illetve az annak helyet adó épület tetőszerkezetét is.
2023. 04. 17., 09:54
A Sargasso-tenger évszázadok óta az Atlanti-óceán egyik leghírhedtebb térségének számít, többek között azért, mert területén fekszik a Bermuda-háromszög is.
2023-03-31 12:17:30
Az iráni Iszlám Forradalmi Gárda már számos alkalommal mutatott be meglehetősen sajátos tervezésű, néha igencsak futurisztikus külsejű harci eszközöket, amelyek többsége – legalábbis amennyire tudni lehet – vagy egyszerűen propagandacélokra szolgált, vagy nem lépett túl a prototípus fázison.
2023-03-27 13:23:44
A nyugat-balkáni béke Magyarország egyik legfontosabb biztonságpolitikai érdeke, hiszen ez az európai béke egyik záloga is egyben, elérése és biztosítása embert próbáló, kihívást jelentő feladat – hangsúlyozta Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes március 26-án, vasárnap a Koszovóból visszatérő MH KFOR Hadműveleti Tartalék Zászlóalj manőver századának fogadásakor Kecskeméten.
   MÁSOK ÍRTÁK
2023. 06. 02., 09:19
Magyar idő szerint 2023. április 14-én 14 óra 15 perckor egy Ariane–5 hordozórakétán a francia guyanai Kourouról elindult az Európai Űrügynökség JUICE űrszondája a Jupiter bolygó Euro­pa, Ganymedes és Callisto elnevezésű jeges holdjaihoz, hogy ezeket 2031-ben elérve különféle tudományos vizsgálatokat végezzen.
2023. 06. 01., 09:59
Csehország védelmi kiadásai a jövőben az éves bruttó hazai termék (GDP) legalább két százalékát fogják kitenni. A vonatkozó törvényt a képviselőház után május 31-én, a cseh szenátus is jóváhagyta, érvénybe lépéséhez csak az államfő aláírása szükséges.
2023. 05. 31., 14:34
A Magyar Honvédség éjszakai éleslövészettel egybekötött kiképzési feladatot hajt végre május 31-én és június 1-jén 14.00-24.00 óra között a „nullaponti” lőtéren, Bakonykútiban és térségében.
2023. 05. 23., 12:47
A Magyar Honvédség fennállásának 175. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank (MNB) 100 forintos forgalmiérme-emlékváltozatot bocsát ki május 23-án, kedden, egymillió példányban – közölte a jegybank az MTI-vel.

  JETfly Magazin