A piacon új szereplőnek számító Beijing Black Buzzard Aviation Technology Limited nemcsak azzal tűnik ki, hogy a hadiipari szektorhoz tartozó kínai cég magánkézben van, hanem azzal is, hogy kisméretű robotrepülőgépeit sugárhajtóművel látták el. Ezzel úttörő munkát végeznek, hiszen a méreteikben hasonló robotrepülőgépek mind légcsavarosak.
Az idei pekingi légügyi kiállításon bemutatott két gépet, a HFT-40A-t és a HFT-60A-t kialakításukat tekintve egyértelmüen nagyobb sebességek elérésére tervezték, mint a versenytársak típusait. Ettől függetlenül a gépeket megfigyelési feladatok ellátására szánják, s a civil szféra figyelmébe is ajánlják.
HFT-60A – nagy sebességekre tervezve
A cég adatai szerint a HFT-60A akár a 600 km/h-s sebességet is elérheti, a felszállás helyétől 150 km sugarú körben képes tevékenykedni, s akár három órát is a levegőben tölthet. A gép önállóan repüli előre betervezett útvonalát, ám természetesen át lehet venni az irányítást. Programozása egy közönséges laptopról történik, amely egyben földi állomásaként is szolgál. A gépet katapulttal indítják útjára, s ernyővel lógva ér újra földet.
HFT-40A – a katonai változat. Erősen hasonlít amerikai társára
A HFT-40A csúcssebessége eléri az 500 km/h-t, szintén kb. három óra hosszat képes a levegőben tartózkodni, ám csupán 80 km sugarú körön belül tud üzemelni. A gép kialakítása szokatlannak mondható, hiszen tandem szárnyakkal rendelkezik, ám kísértetiesen hasonlít az amerikai fejlesztésü D-1A-ra. A gép hagyományos, hárompontos futómüvel rendelkezik. A HFT-40A-t megjelenéséből ítélve elsősorban harcászati feladatok ellátására szánják.