A US Navy egy olyan új rendszert fejlesztett ki, melynek segítségével könnyedén vehetik fel a kapcsolatot azokkal a tengeralattjárókkal is, melyek nem közvetlenül a felszín alatt helyezkednek el. Korábban ugyanis csak akkor lehetett ezeket beazonosítani, ha adóvevőjüket a felszín fölé emelték. Az új rendszer neve Deep Siren „harcászati beazonosító rendszer”, amely megoldást jelenthet az alámerült tengeralattjárókkal való kapcsolattartásra.
A korszerü rendszer része egy vízbe dobható bója, amit általában egy repülőgép juttat a mélybe, oda, ahol feltehetően a tengeralattjáró tartózkodik. Ez a bója hangjelzést bocsát ki, melyet a tengeralattjáró képes érzékelni. Ez egyfajta kódolt üzenet, ami arra utasítja a hajót, hogy hozza felszínre adóvevőjét, és jelentkezzen be, vagy hogy egy rövid üzenetet fogadjon. A bójának müholdalapú telefonos képessége is van, amelynek segítségével további üzenetek is küldhetőek a víz felszíne alá. Korábban az alámerült tengeralattjárókkal való kommunikációra csak egy szárazföldről kiinduló, alacsony frekvenciájú információátviteli rendszer adott lehetőséget, ami kevésbé volt megbízható, mint az új.
A Deep Siren az amerikai repülőgép-hordozók bevetéseinél is hasznosítható lesz, hiszen ezek a hajók általában legalább egy többfeladatú támadó tengeralattjáró (SSN) kíséretében haladnak.
A bálnák és az elefántok is alacsony frekvenciájú hangokkal kommunikálnak. Ismeretes, hogy ha üzenetet szeretnénk küldeni sürübb anyagon keresztül (például víz vagy föld), akkor az alacsony frekvenciájú jelek hatékonyabban alkalmazhatóak. Úgy tünik, hogy a Deep Siren hatótávolsága nagyobb, mint amit az előzetes jelentések megjósoltak.