2023. 06. 08. csütörtök
Medárd
: 369 Ft   : 344 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Szigorúan titkos információk szivárogtak ki az amerikai radarrendszerről

Art of WAR  |  2007. 12. 19., 20:17

Egy 34 éves tengerésztisztet vett őrizetbe a japán hatóság, miután egyértelmű bizonyíték van arra, hogy titkos információkat szivárogtatott ki az amerikai Aegis légvédelmi rendszerről. Ez nagy fejtörést okoz az országnak, hiszen az eset következtében az Egyesült Államok bizalma megrendült Japánban, ami könnyen azt eredményezheti, hogy az amerikaiak nem fognak több csúcstechnológiás terméket (például az F-22A Raptor) eladni Japánnak.

Tavaly nyáron ugyanis az Egyesült Államok - tartva attól, hogy Japán nem képes megfelelő hatékonysággal kezelni a titkos információkat – szüneteltette a Kongó torpedóromboló Aegis radarjának korszerüsítéséhez szükséges alkatrészek szállítását. Az esemény gyökerei egészen tavaly márciusig visszanyúlnak, amikor is nyilvánvalóvá vált, hogy az amerikai Aegis légvédelmi rendszer titkos adatait lemásolták és elterjesztették egy japán haditengerészeti iskolában.

Az adatlopás teljesen véletlenül derült ki, ugyanis éppen a most őrizetbe vett tengerésztiszt házában tartott ellenőrzést a rendőrség, mivel gyanús volt a tiszt kínai feleségének bevándorlási engedélye. A rajtaütés során véletlenül bukkantak rá az Aegis CD-re, amin szigorúan titkos adatok szerepeltek. Ezt követően kapott nagyobb figyelmet az esemény, ugyanis senki nem tudja pontosan, hogy mikor készítették a CD-t és hány példányban másolták már le. Az már biztosra vehető, hogy a tengerésztiszt alkotta meg elsőként az adathordozót, amit aztán átadott egy haditengerészeti iskolában oktató tisztnek. Ő további másolatokat készített róla és terjeszteni kezdte az iskolában, ahonnan természetesen bárhova eljuthatott a CD.

Az ügy pikantériája, hogy több mint egy évig nem vette észre senki, hogy szigorúan titkos adatok szerepelnek az adathordozón. Japán mindig is különös figyelmet fordított a birtokában lévő amerikai haditechnikai eszközökre, ezért is kínos számára ez az eset. Ennek ellenére bízik abban, hogy az Egyesült Államok hajlandó lesz az F-22-esek értékesítésére.

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 09., 10:25
1986. április 26-án történt meg Európa legnagyobb nukleáris katasztrófája. A csernobili Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű 4-es számú RBMK-1000 típusú, grafitrudas szabályozású reaktorblokkja a konstrukció tervezési hibája, illetve sorozatos emberi mulasztások miatt kigyulladt, majd a keletkezett gőz szétvetette magát a reaktort, illetve az annak helyet adó épület tetőszerkezetét is.
2023. 04. 17., 09:54
A Sargasso-tenger évszázadok óta az Atlanti-óceán egyik leghírhedtebb térségének számít, többek között azért, mert területén fekszik a Bermuda-háromszög is.
2023-05-25 16:19:43
A német-magyar szárazföldi erők együttműködése részeként Magyarországra érkezett Björn F. Schulz dandártábornok, a Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnoka, aki május 24-én a tatai MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz látogatott.
2023-03-31 12:17:30
Az iráni Iszlám Forradalmi Gárda már számos alkalommal mutatott be meglehetősen sajátos tervezésű, néha igencsak futurisztikus külsejű harci eszközöket, amelyek többsége – legalábbis amennyire tudni lehet – vagy egyszerűen propagandacélokra szolgált, vagy nem lépett túl a prototípus fázison.
   MÁSOK ÍRTÁK
2023. 06. 08., 10:49
Gyors lefolyású gyakorlatok, amelyeken nemcsak a szárazföldi és légierő haderőnem alakulatai és katonái, hanem a tartalékosok is részt vettek.
2023. 06. 06., 10:40
Elszállították a második világháborús magyar légibombát a főváros II. kerületéből, a Szeréna útról.
2023. 06. 02., 09:19
Magyar idő szerint 2023. április 14-én 14 óra 15 perckor egy Ariane–5 hordozórakétán a francia guyanai Kourouról elindult az Európai Űrügynökség JUICE űrszondája a Jupiter bolygó Euro­pa, Ganymedes és Callisto elnevezésű jeges holdjaihoz, hogy ezeket 2031-ben elérve különféle tudományos vizsgálatokat végezzen.
2023. 06. 01., 09:59
Csehország védelmi kiadásai a jövőben az éves bruttó hazai termék (GDP) legalább két százalékát fogják kitenni. A vonatkozó törvényt a képviselőház után május 31-én, a cseh szenátus is jóváhagyta, érvénybe lépéséhez csak az államfő aláírása szükséges.

  JETfly Magazin

Az utazás mindig élményekkel teli kaland, amikor végre kiszakadhatunk a mindennapok rutinjából és átadhatjuk magunkat a felfedezés örömének. A Budapest Airport számára épp ezért fontos, hogy a repülőtéri folyamatok mindenki számára stresszmentesek legyenek.