Az Angol Királyi Légierő (RAF) vezérkari főnöke, Sir Glenn Torpy december elején villámlátogatásra érkezett a Cseh Köztársaságba. Hivatalos útja során találkozott cseh kollégájával, valamint a hadsereg helyettes parancsnokával. A megbeszélésen szó volt északnyugati szomszédunk iraki szerepvállalásáról. Torpy repülő főmarsall ezután megkoszorúzta Prágában a RAF egykori pilótáinak emlékművét, majd a caslavi légibázison megtekintette az új JAS-39 Gripen gépeket. Végül pedig II. világháborús veterán pilótákhoz is ellátogatott.
December elején rövid látogatásra Prágába érkezett a Royal Air Force vezérkari főnöke. Sir Glenn Torpy repülő főmarsall (Air Chief Marshal) először megbeszélést folytatott Jaroslav Kolkus vezérőrnaggyal, a cseh hadsereg helyettes parancsnokával, valamint Ladislav Minarik dandártábornokkal, a légierő parancsnokával. A tanácskozáson szó volt a Cseh Köztársaság iraki szerepvállalásáról. Nemsokára egy közel 100 fős kontingenst fognak kiküldeni a bászrai bázis védelmére, illetve a katonai müveletek támogatására. Az eszmecserén megemlítették, hogy a csehek nemzetközi szerepvállalása egyre növekszik. Afganisztánban jelenleg egy tábori kórházat müködtetnek, emellett légiforgalmi irányítók, valamint további 170 fő dolgozik együtt a német ellátó- és építőalakulat részeként.
A vezérkari főnök ezután Prágában a RAF emlékmüvét is megkoszorúzta. Köztudott ugyanis, hogy a II. világháború alatt sok cseh pilóta teljesített szolgálatot a Királyi Légierőben. A hazájukat elhagyni kényszerülő hazafiak először a franciák, majd pedig az angolok kötelékében harcoltak a németek ellen. 1940 nyarán, az angliai légi csata idején már szép számmal tanúbizonyságot tettek szakértelmükről és bátorságukról.
Sir Glenn Torpy repülő főmarsall ezután látogatást tett Caslavban, a svéd gyártású legújabb JAS-39 Gripenek, valamint a cseh gyártású L-159-es harci gépek bázisán. A szemleúton megismerkedett a Gripennel, valamint a csehek gyorsreagáló képességeivel, továbbá kipróbálta még az L-159-es szimulátort is.
Útja végén II. világháborús cseh veteránokkal találkozott, akik annak idején az angol Spitfire, Typhoon, Wellington és Liberator típusú repülőgépeken repültek. Az üzletemberek és veteránok társaságában részt vett egy fogadáson, amelyet az egykori Spitfire-pilóta, Jan Horal adott a tiszteletére. Jan Horal prágai hoteljében egy emlékmúzeumot rendezett be, amely a cseh–angol közös II. világháborús szerepvállalásnak állít méltó emléket.