Fennáll annak a veszélye, hogy Izrael elveszíti legnagyobb fegyvervásárlóját. Az izraeli fegyvergyártók gyakran dolgoznak együtt amerikai óriásvállalatokkal, ami tovább növeli Izrael esélyeit az értékesítési piacon. Ugyanakkor a Barak rendszereket érintő újabb korrupciós eset következtében megvan annak az esélye, hogy felbomlik India és Izrael sikeres partnerkapcsolata. Ez beárnyékolhatja a két ország megállapodását, amely szerint közösen fejlesztenék ki a Barak rendszer nagyobb hatótávolságú változatát.
A dolog érzékenyen érintené Izraelt, ugyanis az elmúlt 6 évben a zsidó állam körülbelül 5 milliárd dollár értékü fegyvert adott el Indiának, melyek közül a hajókon használatos Barak rakéta elleni rendszerek képezték az eladás legértékesebb darabjait. Ez a védelmi rendszer kis rakéták segítségével pusztítja el a hajó elleni rakétákat. Az izraeli fegyverek híresek megbízhatóságukról és hatékonyságukról, melyek már több háborúban is hozzásegítették az országot a győzelemhez.
A Barak II hatótávolsága 50 kilométer lenne, kifejlesztésére pedig 5 évet szánnának. A felmerülő költségeket (300-400 millió dollár) megosztanák egymás között, az elkészülő rendszert pedig India és Izrael is használhatná egyaránt. A korrupciós vádak következtében azonban kétségessé vált a végleges megállapodás, a pénzügyi részleteket pedig további vizsgálatnak vetik alá.