Az amerikai haditengerészet (U.S. Navy) szeretné lecserélni kiöregedő rombolóit és cirkálóit, azonban nem az új DDG-1000-osztályú hadihajókra. Ennek főként anyagi okai vannak, hiszen az új rombolók darabonkénti ára eléri a 3-4 milliárd dollárt, ami még tovább is növekedhet, hiszen a radikálisan új technológiák alkalmazása tovább drágíthatja azokat. A korábbi elképzeléssel szemben ezért úgy döntött a U.S. Navy, hogy a szükséges korszerűsítési munkálatok elvégzése után, további legalább egy évtizedig üzemben tartja meglévő hadihajóit.
Nem könnyü döntés ez a haditengerészet számára, hiszen 7 évvel ezelőtt pont a DDG-1000 mielőbbi hadrendbe állítása miatt szorgalmazták 31 darab Spruance-osztályú romboló nyugdíjazását, amivel évente 28 millió dollárt takaríthattak meg. Ez azonban rossz döntésnek bizonyult, hiszen a legtöbb Spruance-ot elbontották, illetve különböző hadgyakorlatok során megsemmisítették őket. Ez a típus még 1979-83 között kezdte meg szolgálatát, de a szükséges karbantartások elvégzése után, 2019-ig tudta volna még szolgálni a haditengerészetet. Ennek következtében a U.S Navy most úgy döntött, hogy a Burke-osztályú rombolóit fogja felújítani, melyek még az 1990-es években kezdték meg szolgálatukat. A Ticonderoga-osztályra szintén hasonló sors vár, a felújítást követően azonban egészen a 2030-as évekig maradhatnak üzemben.
Az új romboló (DDG-1000/Zumwalt-osztály), ami méreteiben és képességeiben inkább egy csatahajóhoz hasonlítható, lopakodó képességgel is rendelkezik. Paramétereit tekintve vízkiszorítása 14.000 tonna, hossza 183 méter, szélessége pedig 24 méter. Személyzetét 150 fő alkotja, fegyverzete pedig igen széleskörü: két darab 155mm-es gépágyú, két darab 40mm-es löveg, 80 darab függőleges indítóállvány, 6 darab rakétavető, egy helikopter és három robotrepülőgép.
A felújítási munkálatok egy romboló esetében 200 millió dollárba kerülnek, egy cirkáló esetében azonban ez az ár 20-25%-kal is több lehet. A felújítás alkalmával a hajókat alaposan átvizsgálják, az elhasználódott alkatrészeket pedig kicserélik. A U.S. Navy tervei között szerepel, hogy a DDG-1000 bizonyos technológiáit is alkalmazzák az öregedő hadihajókon, ami által jelentősen csökkenthető a személyzet létszáma (20-30%-kal). Ez pedig a hajó költségeit tekintve sem egy utolsó szempont, hiszen egy főre lebontva évente körülbelül 100.000 dollár megtakarítás érhető el. A szükös költségvetéssel dolgozó amerikai haditengerészet számára az üzemben lévő hadihajók felújítása jelenthet most reális megoldást, a horribilis összegekbe kerülő új típusok építése helyett.
A tervek szerint ilyen lesz a DDG-1000