Az Egyesült Államok 20 darab T-37 típusú kiképző repülőgépet ajándékozott Pakisztánnak, melyekre még a tavalyi év során jelentette be igényét az ázsiai orszá hadvezetése. A felújított repülőgépeket hajókon szállították Pakisztánba, melynek költségét a fogadó fél állta. Az USAF 2008 elején, több mint fél évszázados szolgálat után vonta ki üzemből az utolsó T-37B-t. A típus helyettesítésére az egyhajtóműves T-6A-t rendszeresítették.
A Cessna T-37 számít a II. világháború utáni időszak egyik legsikeresebb konstrukciójának, melynek maximális sebessége eléri a 680 km/órát. A Tweet becenévre keresztelt repülőgépet 1953-ban fejlesztették ki, a légierőnél pedig 1957-ben kezdte meg szolgálatát. Az ezt követő 8 évben 1268 darabot gyártottak le a T-37 különböző verzióiból, többek között az A-37-esből, melynek lényegesen nagyobb a sebessége (830 km/óra). A legtöbb T/A-37-es még repült a hidegháború befejeződésekor, azóta azonban rohamos gyorsasággal nyugdíjazták őket.
A sokoldalú T-37-es sok ország érdeklődését keltette fel, és az eltelt évek során az Egyesült Államok mellett 14 másik nemzet is vásárolt a típusból. A legidősebb T-37-es modellek több mint 20.000 repült órát gyüjtöttek össze. A Cessna-kat a T-6A típus váltotta fel, ami a népszerü Pilatus PC-9 konstrukcióján alapul. A T-37-esek népszerüsége azonban továbbra sem hagy alább, ezért is esett Pakisztán választása erre a típusra.