Az izraeli légierő sokat tanult a 2006-os Hezbollah elleni támadásokból. Az ezt megelőző években a zsidó állam légiereje meggyőzte a kormányt arról, hogy egy esetleges támadás során könnyen megsemmisítenék a Hezbollah terroristáinak rakéta raktárait, szárazföldi támogatásra pedig igazából nincs is szükség. A 2006-os események azonban bebizonyították, hogy az izraeli vezetők tévedtek, és a légi támadások nem jelentenek egyértelmű győzelmet. Most azonban hasznosították a tapasztalatokat, így a hadjárat is eredményes.
2006-ban, az összecsapások első 10 napjában a légierő megközelítőleg 150 ismert célpontot semmisített meg, ez azonban töredéke azoknak a búvóhelyeknek és raktáraknak, melyek a föld felszíne alatt helyezkedtek el, és amikről a légierő hírszerzői sok esetben nem is tudtak. Ennek következtében mozgósítani kellett a hadsereget is, akik az ismeretlen földalatti célpontok felkutatásában nagy segítséget jelentettek. Közel 30 hónappal a 2006-os támadások után az izraeli légierő ismét bizonyíthat, hiszen Gázában folyamatosan zajlanak a légi csapások, ezek kimeneteléről azonban csak a háború vége után nyilatkozhatnak.
Statisztikai adatok azonban már most is rendelkezésre állnak, melyek szerint Izrael légiereje tanult korábbi nagyképüségéből. Vadászgépei és helikopterei segítségével ezidáig közel 500 célpontot semmisítettek meg, korszerü hírszerző módszerek és szenzorok segítségével pedig az eddig ismeretlen búvóhelyeket is könnyen felderítették. Izrael igen sokat tett annak érdekében, hogy fejlessze és bővítse hírszerző kapcsolatrendszerét, és napjainkban már egy igen összetett, az egyes fegyvernemek között hatékonyan müködő hálózatot alakított ki.

Az izraeliek nagy hasznát veszik a robotrepülőgépeknek is
Az izraeliek nagyobb felbontású célmegjelölő konténereket használnak, radarjaik pedig minden időjárási körülményben bevethetőek. Ennek köszönhetően pedig gyorsabban jutnak hozzá a szükséges információkhoz. A zsidó állam igen nagy számban vetett be robotrepülőgépeket (UAV) a gázai-övezetben, melyek további segítséget jelentettek az információszerzésben. A Hamasz vezetői elrettentőnek tartják a meggyőző pontossággal végrehajtott légitámadásokat, melyekkel az izraeli légierő jelenleg is rettegésben tartja az övezetet, st a libanoni Hezbollah is tanácstalanul állna egy esetleges következő támadássorozat előtt.
Az izraeliek magabiztosságában természetesen az Egyesült Államok is szerepet játszik, hiszen az USA az összes típusú, a fegyverarzenáljában megtalálható precíziós bombát biztosította Izrael számára. A két ország hatékonyan müködő partnerkapcsolatának újabb tanúbizonysága ez.