Tajvan be szeretné magát biztosítani Kína ballisztikus rakétái ellen, melynek érdekében egy 154 millió dolláros szerződést kötött egy amerikai céggel meglévő Patriot rakétaelhárító rendszereinek korszerűsítésére. A szükséges hardver- és szoftverfrissítések elvégzése után a tajvani Patriot-rendszerek közel azonos hatékonysággal dolgozhatnak majd, mint az amerikai hadseregben alkalmazott rendszerek.
A fejlesztésnek köszönhetően a tajvani Patriot-rendszerek alkalmassá válnak a PAC-3 típusú rakéták kilövésére, melyből Tajvan már több száz darabot rendelt. A két ország közötti feszült viszony miatt, Tajvan 15%-kal növelte védelmi költségvetését, Kína pedig közel ötször annyit költött kétmillió katonájára, mint az előző években. Tajvannak mindössze 350.000 katonája van, lakossága pedig 23 millió fő, szemben Kína 1.3 milliárd lakosával. A jelentős különbségek ellenére, érdemes megemlíteni, hogy Tajvan hadereje amerikai mintán alapul, és a minőséget tartja szem előtt. Kínáé pedig az egykori Szovjetunió példáját követi, ahol a mennyiségi szempontokat tartották elsődlegesnek, ez az elképzelés azonban már a múlt, hiszen jelenleg Kína is a minőségre törekszik.
Tajvan egyértelmüen az Egyesült Államokat tartja elsődleges segítőjének, egyetlen félelmük csupán az, hogy egy esetleges kínai támadás esetén, elég erősek lesznek-e az ellenség feltartásához addig, amíg az amerikai katonák a helyszínre érnek. A tajvaniak ennek tudatában erősítik haderejüket a közeljövőben.