2023. 06. 09. péntek
Félix
: 369 Ft   : 343 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Négy helyett hat repülőgépet veszített el az orosz légierő Grúzia felett

Art of WAR  |  2009. 07. 09., 12:03

Az angol nyelven megjelenő orosz újság, a Moscow Defence Brief publikált a közelmúltban egy olyan anyagot, amelyben arról írnak, hogy Dél-Oszétiában a hivatalosan közölt négy repülőgéppel szemben hat repülőgépet veszített el az orosz légierő, melynek minimum felét az orosz légvédelmi egységek lőtték le.

Az orosz vezérkar adatai szerint, Oroszország a háború öt napja alatt négy repülőgépet veszített el – három Szu-25 típusú csatarepülőgépet és egy Tu-22M3 bombázót. Ugyanakkor, mint az a publikációban megjelent, lelőttek két Szu-24M típusú frontbombázó repülőgépet is.

A megjelent anyagban megnevezik az összes lelőtt repülőgép személyzetének nevét, valamint azokat a helyeket ahol a repülőgépek lezuhantak. Az írás kiemeli azt a tényt, hogy a hat repülőgépből kettőt Grúzia semmisített meg, további hármat az orosz légvédelem lőtt le, még a hatodik gép megsemmisülésének körülményei nem tisztázottak. Szintén megerősítették azokat az információkat, miszerint több Szu-25 csatarepülőgépet eltaláltak, de sikerült visszatérniük a bázisra.

Az írás szerzője katonai forrásokra, valamint a tömegtájékoztató eszközökben megjelent adatokra hivatkozva kijelenti, hogy a koordináció teljes hiánya miatt az orosz légierő és a szárazföldi erők „teljesen eltérő háborút folytattak”. A publikáció szerint, információ hiányában az orosz és oszét katonák gyakran azonosították az orosz repülőgépeket grúzként és nyitottak rá tüzet.

„Az orosz repülőgép-vezetők nem rendelkeztek pontos információkkal a szárazföldi helyzetről, felderítő adatokat pontatlanul és késedelmesen kaptak, amikor megkezdődtek a harcok … nem voltak adataik a grúz légierő erejéről és felépítéséről” - áll az írásban.

A Dél-Oszétiában zajló háború befejezése után röviddel nyugati szakértők az orosz hadsereget „papír tigrisnek” nevezték. A nyugati elemzők kutatásai a háborúval kapcsolatban rámutattak arra, hogy az orosz hadsereg nem felel meg a korszerü követelményeknek, rosszul szervezett és rengeteg hiányossággal küzd.

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 09., 10:25
1986. április 26-án történt meg Európa legnagyobb nukleáris katasztrófája. A csernobili Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű 4-es számú RBMK-1000 típusú, grafitrudas szabályozású reaktorblokkja a konstrukció tervezési hibája, illetve sorozatos emberi mulasztások miatt kigyulladt, majd a keletkezett gőz szétvetette magát a reaktort, illetve az annak helyet adó épület tetőszerkezetét is.
2023. 04. 17., 09:54
A Sargasso-tenger évszázadok óta az Atlanti-óceán egyik leghírhedtebb térségének számít, többek között azért, mert területén fekszik a Bermuda-háromszög is.
2023-05-25 16:19:43
A német-magyar szárazföldi erők együttműködése részeként Magyarországra érkezett Björn F. Schulz dandártábornok, a Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnoka, aki május 24-én a tatai MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz látogatott.
2023-03-31 12:17:30
Az iráni Iszlám Forradalmi Gárda már számos alkalommal mutatott be meglehetősen sajátos tervezésű, néha igencsak futurisztikus külsejű harci eszközöket, amelyek többsége – legalábbis amennyire tudni lehet – vagy egyszerűen propagandacélokra szolgált, vagy nem lépett túl a prototípus fázison.
   MÁSOK ÍRTÁK
2023. 06. 08., 10:49
Gyors lefolyású gyakorlatok, amelyeken nemcsak a szárazföldi és légierő haderőnem alakulatai és katonái, hanem a tartalékosok is részt vettek.
2023. 06. 06., 10:40
Elszállították a második világháborús magyar légibombát a főváros II. kerületéből, a Szeréna útról.
2023. 06. 02., 09:19
Magyar idő szerint 2023. április 14-én 14 óra 15 perckor egy Ariane–5 hordozórakétán a francia guyanai Kourouról elindult az Európai Űrügynökség JUICE űrszondája a Jupiter bolygó Euro­pa, Ganymedes és Callisto elnevezésű jeges holdjaihoz, hogy ezeket 2031-ben elérve különféle tudományos vizsgálatokat végezzen.
2023. 06. 01., 09:59
Csehország védelmi kiadásai a jövőben az éves bruttó hazai termék (GDP) legalább két százalékát fogják kitenni. A vonatkozó törvényt a képviselőház után május 31-én, a cseh szenátus is jóváhagyta, érvénybe lépéséhez csak az államfő aláírása szükséges.

  JETfly Magazin

Az Egyesült Államok több követelményre hivatkozva, elutasította az ötödik generációs F-35-ös harci repülőgépek eladását Thaiföld részére.