A közelmúltban Japán vízre bocsátotta második, Ise névre keresztelt repülőgép-hordozóját. A Hyuga-osztály második képviselője közel 200 méter hosszú, súlya 13 500 tonna, fedélzetéről pedig akár 11 helikopter (főként SH-60) is üzemeltethető. A hadihajó hivatalosan a helikopter-hordozó romboló besorolást kapta, de ránézésre jobban hasonlít egy kisebb repülőgép-hordozóra, mint egy rombolóra. A Hyuga-osztály első egységét 2009 márciusában állították hadrendbe, ami a II. Világháború óta a legnagyobb Japánban megépített hadihajónak számít.
A helikopter-hordozó romboló elnevezésnek megvan az oka, hiszen az ország alkotmánya nem engedélyezi repülőgép-hordozók építését, ezért volt szükség a romboló elnevezésre. Ez - többek között - Japán szomszédainak megnyugtatására is szolgál, hiszen a kelet-ázsiai nemzeteknek igen rossz élményük van azokról az időkről, amikor Japán több repülőgép-hordozóval is rendelkezett. Annak ellenére, hogy az új hordozókat főként tengeralattjáró elleni hadviselésre szánják, 1945 óta először, Japán is képes lesz akár a nagy távolságú tengerészeti bevetésekre is.
A Hyuga-osztály alkalmas légvédelmi, illetve hajó elleni rakéták kilövésére is a 16 darab Mk41 VLS-nek (Vertical Launch System) köszönhetően, továbbá fel van szerelve két darab 20mm-es Phalanx rakéta elleni gépágyúval is. Személyzete 350 fő, fedélzetéről pedig a helyből felszállni képes repülőgépek is üzemeltethetőek. (például Harrier és az új F-35B).