A 45. héten, azaz november 2–8-a között 46 bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Zászlóalj ügyeletére. A tűzszerészeknek ezek közül tizenhárom esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül emberéletet veszélyeztettek.
Hadházi Edina szakaszvezető, az alakulat felderítő részlegének beosztottja elmondta azt is, hogy a tüzszerészek idén eddig összesen 2090 bejelentést kaptak.
November 3-án a Ferihegyi repülőtér 2/B termináljáról telefonon értesítették a Magyar Honvédség tüzszerészeit, hogy a felújítás során végzett földmunkák közben egy feltételezhetően második világháborús robbanószerkezetet találtak a munkások. A helyszínre érkező járőr – Strak Vince törzsőrmester vezetésével – megállapította, hogy egy RPG–40 típusú kézigránát fejrésze került elő. A veszélyes szerkezetet a tüzszerészek a közelben kijelölt helyen megsemmisítették.
November 4-én Székesfehérvárról érkezett a bejelentés a tüzszerészekhez, hogy a Börgöndi úton földmunkálatok közben világháborús robbanószerkezet került elő. A Lakatos Sándor törzsőrmester vezetésével helyszínre kiérkező járőr egy német gyártmányú 150 milliméter átmérőjü rakétát talált, amelyet a központi gyüjtőbe szállított.
November 5-én Kaposváron, a Csík Ferenc sétányon zajló építkezésről hívták a Magyar Honvédség tüzszerészeit, hogy az építési területre kiszállított homokban egy 82 milliméteres, szovjet gyártmányú repeszromboló-gránátot találtak. A veszélyes szerkezetet a Lakatos Sándor törzsőrmester vezette járőr a közelben kijelölt helyen semmisítette meg.
November 7-én a Fejér megyei Csókakőn, a várban bukkantak rá az arra járók egy, feltételezhetően második világháborús robbanószerkezetre. Természetesen azonnal értesítették a honvédség tüzszerészeit. A Pásztor István főtörzsőrmester vezetésével kiérkezett járőr megállapította, hogy egy magyar gyártmányú 105 milliméteres repeszromboló-gránát került elő. A veszélyes szerkezetet a tüzszerészek megsemmisítették.