Február 4-e a katonai térképészet napja. 1919-ben ezen a napon hadügyminiszteri rendelet alapján létrejött az Önálló Magyar Katonai Térképészeti Csoport. Idén a megalakulás 91. évfordulója alkalmából rendezett ünnepi állománygyűlésnek a már szintén patinás múltú Szilágyi Erzsébet fasori objektum adott otthont, melynek falain belül két önálló szervezet a Magyar Honvédség Geoinformációs Szolgálat és a HM Térképészeti Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság éli mindennapi életét.
A HM Honvéd Vezérkar főnökének képviseletében az ünnepi állománygyülésen megjelent Juhász István vezérőrnagy a HM Hadmüveleti és Kiképzési Főosztály főosztályvezetője, illetve Réti Tamás mérnök ezredes a HM Védelemgazdasági Főosztály főosztályvezető helyettese. A HM Honvéd Vezérkar főnöke levélben köszöntötte az ünnepi állománygyülést. Levelében kifejtette, hogy a magyar katonai térképészet kezdettől fogva értékes támogatással járul hozzá a Magyar Honvédség mindenkori feladataihoz. Napjaink kiemelkedő feladata a békefenntartásban részt vevő katonáink felkészítése, geoinformációs támogatás biztosítása. Kiemelte azt a tényt, hogy a katonai térképészet nemcsak a termékeivel van jelen, hanem a katonatérképészek maguk is szolgálnak missziókban, például a libanoni UNIFIL misszióban és az afganisztáni az ISAF PRT-ben is. Jelentős eredményként megemlítette a Gripen vadászgépek alkalmazásához szükséges térképészeti dokumentációk biztosítását is. Mindezek mellett a katonai térképészet nélkülözhetetlen támogatást nyújt a „Nyitott Égbolt” program végrehajtásához. Új kihívásként megemlítette a SUAV felderítő robotrepülőgépek, illetve a C2 tábori vezetési rendszer geoinformációs támogatását. A földmérési és térképészeti tevékenységről szóló 1996. évi LXXVI. törvény állami alapfeladatként írja elő az állami topográfiai térképek készítését és folyamatos felújítását. Ennek összehangolt végzéséért a földmüvelésügyi és vidékfejlesztési miniszter, illetve a honvédelmi miniszter közösen felel. A két tárca a feladatok megosztásával eleget tett a törvény előírásainak. Az 1:25 000 és annál kisebb méretarányú térképek és adatbázisok a Honvédelmi Minisztérium hatáskörébe tartoznak.
A rendszerváltást követően katonai térképészet nemzetközi kapcsolatrendszere is gyökeresen átalakult. A NATO térképész szakmai szervezeteivel kialakult együttmüködés gyakorlatilag átrendezte a szolgálat tevékenységét: húsz országgal rendelkezik kétoldalú szakmai együttmüködési megállapodással, teljes jogú tagja a Többnemzeti Térképészeti Együttmüködési Programnak és az EuroGeographics közösségnek. A katonai térképészet előtt álló feladatok megoldása elképzelhetetlen a szakma készségszintü ismerete nélkül. A geoinformációs kultúra honvédségszintü bevezetésében és meghonosításában kitüntető szerepre vállalkozott a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem KLHK ÖMI Geoinformációs Tanszéke, melynek szakember gárdája, tudományos elkötelezettsége garancia arra vonatkozóan, hogy szakmájuk a tisztképzés és továbbképzés folyamatában kellő súllyal legyen reprezentálva. A 91 éves katonai térképészet előtt ma és a közeljövőben a technikai korszakváltás továbbvitele, a topográfiai térképrendszer átalakításának folytatása, a NATO követelményeknek megfelelő térképészeti és katonaföldrajzi adatok és anyagok körének bővítése áll. Ehhez nyújtanak szilárd, megbízható hátteret a múlt fentiekben is említett példái, eddigi eredményeik, valamint a katonatérképészek felkészültsége és szakmaszeretete. Az ünnepség végén Juhász István vezérőrnagy HM HKF főosztályvezető, illetve Tóth László mérnök ezredes, az MH Geoinformációs Szolgálat szolgálatfőnöke elismeréseket, valamint a katonatérképészeknek adományozható Rédey-díjakat adtak át.