A Magyar Honvédség Légi Kiképzés-támogató Csoportja (Air Mentor Team, MH AMT) 2010 májusában érte el az alkalmazási készenlétet Kabulban, a Nemzetközi Repülőtéren. Az azóta eltelt időszakban a NATO Afganisztáni Kiképző Missziójának szerves részeként segíti növelni az időközben Légi Hadtestből átalakult Légierő kötelékébe tartozó afgán forgószárnyas alegység műveleti képességeit.
A helikopteres képességek kialakításakor szervesen ötvözik a szállítóhelikoptereket és a harcihelikoptereket, hiszen az elmúlt évek is bizonyították: mindkét képességre szükség van, egymás nélkül a légierő félkarú óriásai lennének. Az MH 86. Szolnok Helikopter Bázisról érkezett 10 fős magyar csoport az Egyesült Államok Légierejének Kabulba települt 438. Expedíciós Légi Tanácsadó Századával együttmüködésben képzi az afgán helikopteres szakembereket, hajózókat és repülő- müszakiakat egyaránt. A magyar szakemberek gyorsan beilleszkedtek a mindennapokba, mára már mind gyakrabban kikérik tanácsukat úgy az amerikai, mint az afgán partnerek, hiszen hamar híre ment a csoport kiváló szakmai felkészültségének és problémamegoldó hozzáállásának.
Az elmúlt néhány hónap során többek között finomították az afgán hajózó állomány harci alkalmazási kiképzettségét, folyamatosan részt vesznek a harctéri irányító állomány gyakorlati képzésében, elméleti és gyakorlati foglalkozásokat tartanak, oktatási segédanyagokat készítenek a nemzetközi környezetbe beilleszkedő a Mi-24 harci helikopter kötelék hajózói részére. A repülő-müszaki állomány részt vesz a harci helikopterek mindennapi üzemben tartásában, karbantartásában, javításában. Az MH AMT legutóbbi sikerei közé sorolható az Afgán Légierő Mi-17 helikoptereinek felfegyverzésében történő részvétel. A képességnek fontos szerepe van az Afgán Légierő előtt álló feladatok teljesítésében.
A magyar repülő-müszaki szakemberek egy Afganisztánban 20 éve nem alkalmazott képességet teremtettek újjá azzal, hogy kettő Mi-17 helikoptert felszereltek a nem irányított rakéták alkalmazásához szükséges berendezésekkel, és kiképezték nem csak az afgán, de az amerikai repülő-müszaki állományt is a fegyverberendezések üzemben tartására és üzemeltetésére. A szakemberek – hajózók és repülő-müszakiak egyaránt alapos felkészülést követő sikeres éleslövészet bizonyít leginkább. A magyar szakemberek jelenleg – több más feladat mellett harci helikopterek fegyverberendezéseinek ellenőrzését végzik, hiszen a hajózók sikeres kiképzésének alapfeltétele a hibátlanul müködő fegyverrendszer. A rendszerhez tartozó számítóberendezések ellenőrzését, karbantartását végzik a magyar repülő-müszakiak, közben oktatva az afgán szakembereket a munka önálló elvégzésére. Az MH AMT egyik mottója – „A helikoptereknek a levegőben a helye” – valósul meg napról napra a magyar, afgán és amerikai szakemberek együttmüködése révén, elősegítve ezzel az Afgán Légierő Mi-24 harci helikopteres képzését.