Az első Nemzetközi Különleges Műveleti Alaptanfolyam befejeztével sem áll meg az élet a MH Béketámogató Kiképző Központban. Egy időben 3 missziós feladatra folyik a felkészítés. Ezek az ENSZ - UNIFIL (Ideiglenes Erői Libanonban - United Nations Interim Force in Lebanon), melynek keretében a 2011-es év elején 6 fő utazik a Közel-Keleti területre.
Az ENSZ Nyugat-szaharai Missziója - MINURSO (Mission des Nations Unies pour l’Organisation d’un Référendum au Sahara Occidental), ahová jelenleg egy fő katonai megfigyelő felkészítése folyik, ugyanakkor ezekkel egyidejüleg a legnagyobb létszámú felkészítés a Tartományi Újjáépítési Csoport következő váltásának úgynevezett „kulcsbeosztású” személyei részére kerül végrehajtásra.
A Magyar Honvédség Tartományi Újjáépítési Csoport (angol nevén Provincial Reconstruction Team – PRT) tízedik váltásának törzsét az egyéni és általános a felkészítést követően a kiképzés második ütemében a Magyar Honvédség Béketámogató Kiképző Központ (MH BTKK) fogadta.
A Szolnokon tartott kiképzés fő témája a hadszíntérismeret, ezen belül megismerkedtek Afganisztán katonaföldrajzi és geopolitikai értékelésével, a helyi viszonylatban fontos nemzetközi előírásokkal, az aktuális biztonsági helyzettel. Az első napon egy emelt szintü katonai szakanyaggal bővített angol nyelvi felmérésen bizonyították nyelvi felkészültségüket, mely a nemzetközi környezetben végrehajtott feladatok során elengedhetetlen.
A hadszíntér megismerését követőben a közelmúltban a müveleti területről hazaérkezettek adták át a legfrissebb tapasztalatokat. Az előadások során első kézből hallhatták azokat az információkat, melyeket a Pol-e Khumriban, Baghlan tartományban végrehajtott szemrevételezés során szerzett ismeretekkel kiegészítve beépíthetnek az alegység felkészítésébe, biztosítva minden feltételt ahhoz, hogy a kiképzés a kiutazó állomány részére a lehető legjobb felkészítést nyújtsa. A Kiképző Központ Békemüveleti kiképzési részlegének minden beosztottja tisztában van azzal, hogy minden missziós felkészítés a létszámtól függetlenül ugyanolyan fontos. Az alapos, a legújabb információkat is a kiképzésbe bedolgozó, magas szintü ismereteket birtokló kiképzők felelőssége tudásuk átadásában rendkívül fontos. Hisz ezen ismeretek a későbbi missziós területen való alkalmazása a sikeres feladatvégrehajtás alapja.