Visszafogadták a légi kiképzés-támogató csoport második váltását Szolnokon. Ünnepélyes keretek között, hozzátartozóik, és munkatársaik előtt, katonai tiszteletadással fogadta Pintér Zoltán vezérőrnagy, a MH Összhaderőnemi Parancsnokság, légierő haderőnem főnöke az Afganisztánból hazatért MH Légi Kiképzés-támogató Csoport (Air Mentor Team) második váltásának katonáit az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis intézményi művelődési otthonában január 28-án, pénteken. A csoport állománya Suszter Attila őrnagy vezetésével a napokban érkezett haza Kabulból.
A Himnusz elhangzása után Balázsi Edit őrnagy, kommunikációs részlegvezető köszöntötte a visszafogadó ünnepség résztvevőit, miniszteri határozatot, majd elöljárói parancsokat ismertetett. A honvédelmi miniszter nemzetközi szervezet felkérésén alapuló, külföldön teljesített katonai szolgálat elismeréséül békefenntartásért szolgálati jelet adományozott a csoport minden tagjának, a csoport állományában végzett kiemelkedő teljesítménye elismeréséül pedig a vezérkar főnöke által adományozott emléktárgyat Kis Gergely századosnak Halmai Ottó dandártábornok, a HVK Híradó, Informatikai és Információbiztonsági Csoportfőnökség csoportfőnöke adta át. Az MH ÖHP parancsnoka által adományozott emléktárgyakat Suszter Attila őrnagynak, Bagi Tamás főhadnagynak és Hamza Norbert törzsőrmesternek Pintér Zoltán vezérőrnagy adta át.
Ezt követően Lamos Imre dandártábornok, az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis parancsnoka köszöntötte a hazatért katonákat, megköszönte áldozatkész munkájukat, melyet határainktól és szeretteiktől távol a kollektív biztonság védelme érdekében különleges körülmények között végeztek. Előbb személyes élményének hangot adva a tábornok elmondta, hogy – a hajnali órák ellenére is – nagyon jóleső érzés volt hallani az An-26-os jellegzetes hangját, amikor a légcsavar tollait negatívba állítják, fékez és begurul az egyes állóhelyre. Látni, amikor a rámpa lenyílik és az első sorban ülő tíz fő mosolygó arccal borul össze hozzátartozóival, ezt követően pedig ő is köszönthette katonáit, akik épségben, egészségben megjöttek a sikeres feladat végrehajtás után.
Hangsúlyozta, hogy mindenki számára tiszta és világos a Magyar Köztársaság szövetségesi feladatrendszeréből adódó szerepvállalás, s az is, hogy a katona védje hazáját, tegye a dolgát tisztességgel. A csoport kiváló teljesítményével olyan magasra emelte a mércét, ami példaértékü és követendő minden katona számára. A kiképzés-támogató munkáról olyan visszajelzést kaptunk, ami azt bizonyította, hogy mind repülő-müszaki, mind hajózó téren helytálltak, tanulhattak tőlük és nem csak a felépülőben lévő afgán demokratikus hadsereg tagjai, hanem azon nemzetek képviselői is, akikkel együtt tették a dolgukat. „Örülünk annak, hogy itthon vannak és öregbítették az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis, egyben a Magyar Honvédség hírnevét is” – mondta. A parancsnok köszöntőjét követően bemutatták a csoport kinti életét összefoglaló kisfilmet.
Az MH Légi Kiképzés-támogató Csoport az MH Összhaderőnemi Parancsnokság jogi személyiségü szervezeti egysége, zászlóalj jogállású ideiglenes katonai szervezet. Állományát az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis katonáiból vezénylik négy hónapos váltásokkal, a jelenleg érvényben levő intézkedés alapján, 1 év időtartamban. Feladata az afgán légierő harci helikopter hajózó állományának elméleti és gyakorlati repülőkiképzése, valamint a helikopterek csapatszintü üzemeltetésével kapcsolatos müszaki tevékenység mentorálása. A csoport oktató-mentori tevékenységét a NATO Kiképző Misszió Afganisztán alárendeltségében hajtja végre Kabulban, feladatrendszerét tekintve azonban a NATO Nemzetközi Biztonsági Közremüködő Erők (ISAF) teljes müveleti területén belül bárhol alkalmazhatók. Létszáma tíz fő, amelyből öt fő tiszt és öt fő tiszthelyettes/zászlós. Szervezete: egy fő oktató gépparancsnok (kontingens parancsok); egy fő oktató gépparancsnok (kontingensparancsok-helyettes); kettő fő fedélzeti asszisztens; egy fő mérnök; egy fő sárkány-hajtómü mechanikus; egy fő elektromos – müszer – oxigén mechanikus; egy fő rádiótechnikai berendezés mechanikus, illetve két fő fegyver berendezés mechanikus.