A szolnoki Holt-Tiszán hajtották végre éves, szinten tartó merülésüket és harci búvár kiképzésüket az MH 5. Bocskai István Lövészdandár 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj, valamint az MH 25/88. Könnyű Vegyes Zászlóalj búvár beosztású katonái. Az összevonás július 11–14. között zajlott, és számos kihívással szembesítette a katonabúvárokat.
Minden reggel – mintegy bemelegítésként – felszíni harci úszással kezdtek a búvárok, amelyet gyakorlóruházatban, harcászati felszerelésben, uszonnyal, maszkkal, tőrrel és gyakorló gépkarabéllyal hajtottak végre. A körülbelül 2 kilométeres távot általában 40-50 perc alatt teljesítették a résztvevők.
Ezt követően különböző alapfogások begyakorlása következett. Trenírozták a csoportkötelékben végrehajtott víz alatti tájolási feladatokat, valamint gyakorolták a partmegközelítést és a társbiztosítással végrehajtott partraszállást. A feladatok között szerepelt még a búvárfelszerelés le- és fölvétele harcszerü körülmények között, az álcázási módok fejlesztése a természetes lehetőségek maradéktalan kihasználásával, valamint a víz alatti kommunikáció kidolgozása és gyakorlása.
A csoportmunkát követően a harci búvárok két komplex kiképzési feladatot gyakoroltak be. Az egyik során ellenséges területen, lövészalegységek számára hajtottak végre átjáró-nyitást. A másik kiképzési feladat pedig egy vízi kötélpálya kiépítése volt harcászati körülmények között, szintén lövész alegységek részére.
A merülések után tartott megbeszéléseken a gyakorlatvezetők értékelték a csapatok munkáját, valamint a katonákkal közösen megoldásokat dolgoztak ki a feladatok elvégzése közben felmerülő kérdésekre. A két alakulat búvárcsoportjai rendkívül jó összhangban dolgoztak együtt a kiképzés során, az egymásra épülő modulok folyamatos és szakszerü begyakorlásával pedig a komplex harci búváralkalmazásokra tudott felkészülni az állomány.