Az orosz hadsereg légideszant csapatai vehették át az első három darab, sorozatban gyártott RHM-5 típusú, radiológiai-, biológiai- és vegyi felderítő járművet. Sajtóközleményben számoltak be arról, hogy az RHM-5 sikeresen teljesítette az ellenőrző teszteket a légideszant csapatok 106. gárdahadosztályának Tula közelében található gyakorlóterén.
A három felderítő jármü közül kettő átadásra kerül a Pszkovban állomásozó 76. deszant-roham gárdahadosztálynak és 2012 tavaszán részt vesznek a radiológiai-, biológiai- és vegyivédelmi alegységek terepgyakorlatain, míg a harmadik RHM-5 a tulai 106. gárdahadosztály vegyivédelmi alegységénél marad.
A légideszant csapatok sajtóközleménye szerint az RHM-5 felderítő jármü magasfokú biztonságot nyújt a kezelőszemélyzet számára a tömegpusztító fegyverekkel szemben. A deszant csapatok számára kifejlesztett verzió reaktív, többkupolás ejtőernyőrendszerének köszönhetően repülőgépekből történő deszantolásra is alkalmas. A deszantolás során a kezelőszemélyzet jármü belsejében tartózkodhat.
Az RHM-5 jármüvet a BMD-3 (deszant harcjármü) lánctalpas alapjain fejlesztettek ki, amely típus 1990-ben került rendszeresítésre a hadseregben. A felderítő jármüvet modern radiológiai-, kémiai- és vegyifelderítő müszerekkel szerelték fel; többek között gammasugárzás mérővel, gázérzékelőkkel és jelzőkkel, valamint GLONASSZ globális müholdas navigációs rendszerrel.
Az „Oroszország Fegyverei” adatai alapján az RHM-5 fegyverzetéhez egy 7,62 mm kaliberü, távmüködtetésü gépfegyver tartozik, amely a fülketetőn került elhelyezésre. A jármü körül kialakítandó ködfüggöny (füstfüggöny) létrehozására hat darab „Felhő” típusú füstgránát szolgál.