Kínai hackerek több alkalommal végrehajtott kiber támadás során, az Amerikai Egyesült Államok több, védelmi rendszer projektjéhez fértek hozzá, többek között az amerikai rakétavédelmi rendszerekkel foglalkozókhoz is. Erről az Egyesült Államok védelmi minisztériumának, védelmi tudományos tanácsa (DSB) közelmúltban készített jelentése tanúskodik, amit a Pentagon vezetésének, a kormánynak és vezető védelmi vállalatok vezetőivel is ismertetni fognak. A lopott adatokat Kína „saját” haditechnikai eszközeinek fejlesztésénél használhat fel.
A Pentagonnak készített jelentés szerint a hackerek kezébe kerültek többek között a Patriot PAC-3 légvédelmi-, a THAAD rakétaelhárító-, valamint a hajófedélzeti telepítésü Aegis rendszerekkel kapcsolatos adatok. Mindezek mellett az ellopott információk között szerepelnek az F/A-18 Super Hornet hajófedélzeti változatával, a V-22 billenőrotoros konvertiplánokkal, az UH-60 Black Hawk többcélú helikopterekkel, az LCS hadihajókkal és az F-35 vadászbombázó repülőgépekkel kapcsolatos projektek anyagai is.
A jelentés az utóbbi évek „lopásaival” foglalkozik, azonban az nem tér ki arra, hogy teljes projektanyagokat tulajdonítottak-e el, vagy csak egyes részeit.
Az F-35-össel kapcsolatos adatlopás első ízben 2007 januárjában vált ismertté. Akkor a DSB nem hárította a felelősséget közvetlenül a kínai hackerekre, ugyanakkor amerikai védelmi vállalatok vezetői és a védelmi minisztérium képviselői kijelentették, hogy ez Kína egy olyan „kampányának” része, amely amerikai katonai titkok megszerzésére irányul.
2013 elején vált ismertté, hogy kínai hackerek több kiber támadás során, értékes információkat tulajdonítottak el olyan amerikai vállalatoktól, amelyek távlati fejlesztésekkel foglalkoznak. Támadás érte többek között a Qinetiq North America céget, amely robotok és müholdas felderítő rendszerek fejlesztésével foglalkozik. Elemzők szerint a támadások mögött a Shanghaiban müködő Comment Crew hacker csoport áll.
Ez év januárjában az amerikai védelmi minisztérium jóváhagyta a kiber biztonsággal foglalkozó szervezet létszámának ötszörösére emelését. Most mintegy 900 fő dolgozik a területen, azonban ezt a létszámot egészen 4 900 főre kívánják bővíteni. Az Egyesült Államok hadserege által létrehozott „cyber-parancsnokság” állománynövekedésének köszönhetően az USA képes lesz visszaverni az amerikai számítógép-hálózatokat érő támadásokat, beleértve a Pentagon információs hálózatait is.