Az angolai védelmi minisztérium megállapodást írt alá a „Roszoboronexport” céggel, amelynek értelmében egymilliárd dollár értékben vásárolnak orosz fegyvereket és haditechnikai eszközöket. A szerződést a felek Dmitrij Rogozin, orosz miniszterelnök-helyettes angolai utazása során írták alá.
A szerződés alapján a „csomag” könnyü-, valamint lövészfegyvereket, lőszereket, harckocsikat, tüzérségi eszközöket, Mi-17 típusú többcélú helikopterek mellett, cserealkatrészeket is tartalmaz a korábbi, szovjet gyártmányú haditechnikai eszközökhöz. Mindemellett a felek megállapodtak egy lőszergyár létesítéséről Angola területén. A létrejött kontraktus magába foglal 18 darab, korábban az Indiai Légierő kötelékébe tartozott, felújított és fegyverzettel ellátott Szu-30K típusú harci repülőgépet is.
A Szu-30K gépek egy 1996-os megállapodás értelmében kerültek Indiába. A szerződés értelmében az Indiai Légierőnek a Szu-30MKI verziót kellett volna megkapnia, azonban 1997-1999 között a megrendelő az egyszerübb „K” változattal kellett, hogy beérje azzal a kötelezettségvállalással, hogy a későbbiekben "lecserélik" őket a sokkal modernebb MKI verzióra.Szu-30MKI IAF (Fotó: defenceforumindia.com)
Később Oroszország átadta Indiának a 18 Szu-30MKI típusú repülőgépet. Információk szerint a 18 darab Szu-30K jelenleg Fehéroroszországban várja azt, hogy új tulajdonoshoz kerüljön.Angola jelenleg Oroszország egyik kulcsfontosságú szövetségese az afrikai régióban. Ez a szövetség a nemzetközi szervezetekben is megnyilvánul, ahol Angola folyamatosan támogatja Oroszország álláspontját, jelenleg pl. a Szíriával kapcsolatos kérdésekben.A meglehetősen közeli politikai kapcsolatnak köszönhetően, amely még a szovjet érában kezdődött, Oroszország 1996-ban a felé fennálló 5 milliárd dolláros angolai adósság mintegy 70%-át elengedte.