Petro Porosenko, Ukrajna elnöke időt szakított hivatalos programja során arra, hogy személyesen adjon át új haditechnikai eszközöket az Ukrán Fegyveres Erőknek.
Az eseményre 2016. október 15-én, a harkivi területen megejtett látogatása alatt került sor Csugujev repülőterén.
Az eseményen az Ukrán Légierő három darab Mi-24PU1-es harci helikoptert kapott, amelyek már új hatóművel és megújult navigációs rendszerrel lettek felszerelve, valamint egy-egy darab Mi-8-as szállítóhelikopter, MiG-29-es vadászrepülőgép (oldalszám: 76), Szu-27-es vadászbombázó (oldalszám: 57), Szu-25-ös csatarepülőgép (oldalszám: 39) és egy An-26-os teherszállító repülőgép is az Ukrán Légierő tulajdonába került.
A szárazföldi erők összesen 37 darabot vehettek át a KRAZ különböző járműveiből, valamint 5 darab T-80BV és 5 darab T-64BV harckocsit is. További eszközök, amelyek immár az Ukrán Fegyveres Erők kötelékébe tartoznak: 2 darab BM-27 Uragan rakáta sorozatvető és 2 darab 9Т452 töltőjármű, 4 darab BTR-80, 5 darab Szvityaz parancsnoki jármű (BTR-70-es alapra épített), 8 darab BMP-2, 3 darab Sztrela-10 légvédelmi rakétaindító jármű, 1 darab 2K22 Tunguszka légvédelmi egység, 2 darab Osza légvédelmi rakétaindító jármű, 8 darab BRDM-2 felderítő jármű, 1 darab MTLB vontatójármű, 16 darab 120 mm-es és 50 darab 82 mm-es aknavető, valamint 2 darab KRAZ-alapra épített rádiótechnikai felderítő eszköz.
Szerbiának erős hadseregre van szüksége, ellenkező esetben az ország három napon belül megsemmisülhetne, ezért a katonaság és a fegyveripar fejlesztésébe az év végéig további 700 millió eurót fektet Belgrád − közölte Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök az Abu-Dzabiban rendezett nemzetközi fegyverkiállítás apropóján.
Nem csak az új technológia fejlesztésére kell összpontosítanunk, hanem arra is, hogy a már meglévő technológiákat innovatív, újszerű módon alkalmazza a haderő a védelmi és támadó funkciókra.
A Duna vízén háromnapos kiképzés keretében tesztelte az MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár harctámogató osztagának állománya február nyolcadikától a különleges műveleti képességfejlesztés keretében átépített, újonnan navigációs műszerekkel felszerelt Zodiac Pro 850 típusú hajókat.
Banglades ugyan a világ egyik legszegényebb országa, de a haditengerészet védelmi erőinek egyik legfontosabb része, mivel a nagy kiterjedésű Bengáli-öböl, az itt található fontos nemzetközi kikötők, haditengerészeti támaszpontok, valamint a területhez kapcsolódó gazdasági övezet védelméért is felelős.
Az amerikai haderő február 4-én megsemmisítette az Egyesült Államok légterében a pár nappal korábban felfedezett kínai léggömböt, amely az amerikai álláspont szerint hírszerző légieszköz, míg a kínai kormány eltévedt meteorológiai eszközről beszél.
Toborzóbuszokkal gazdagodik a Magyar Honvédség eszközállománya. Tíz darab Iveco Daily 35S16 típusú járművet adtak át az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság (MH KIKNYP) részére január 31-én az MH Anyagellátó Raktárbázis (MH ARB) Újszász utcai objektumában.
Hideg is, látni is alig lehet a felszín alatt, de a muszáj nagy úr. Márpedig gyakorolni muszáj még téli körülmények között is, éppen ezért hódítják meg évről-évre a csongrádi Holt-Tisza olykor fagyott, máskor „csak” roppant hideg vizét az MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred katonabúvárai.
Az I. világháborút megelőző évtizedekben az egyre erősödő Németország hatalmas erőfeszítéseket tett, hogy egyenrangú világhatalommá váljon a fénykorát élő Brit Birodalommal. Versengésük egyik legfőbb színtere a haditengerészet volt, így a német mérnökök tudásuk legjavát beleadva, kiváló hadihajók sorát alkották meg.
Az MH II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred képességei fenntartásához és növeléséhez nélkülözhetetlenek azok a technikai eszközök, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretén belül folyamatosan érkeznek az ezredhez.
Gépjármű vezetői kiképzésen vett részt a közelmúltban az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred logisztikai századának állománya, tábori körülmények között.
A szlovén parlament védelmi bizottsága jóváhagyta a fegyveres erők (SAF) hosszú távú fejlesztésére vonatkozó határozatot, amely korábbra tervezi a védelmi kiadások növelését – közölte a szlovén közszolgálati televízió március 8-án, szerdán.
Az 1985-ben indult légitársaság most harmadszor változtat arculatán. A jelenlegi festések 1999 óta láthatóak a világ legnagyobb légitársaságának óriásgépein, és az egyik legismertebb márkajelzéssé váltak ez alatt az idő alatt. A mostani arculatfrissítés a gépek függőleges vezérsíkját és a szárnyakat érinti.