A British Army fejleszti a Warrior lánctalpas harcjárműveket, hogy 2035-ig rendszerben maradhassanak.
A Warrior lánctalpas harcjármücsaládot az Alvis Vickers Ltd (jelenleg BAE Systems Land Systems) fejlesztette ki. A harcjármüvek, már bizonyították alkalmazhatóságukat a "Sivatagi Vihar"-ban, az "Iraki Szabadság Hadmüvelet"-ben és a békefenntartó misszióban, Boszniában. 1987 és 1995 között 789 darabot gyártottak belőle British Army számára és 254 darab Desert Warrior-t (sivatagi) a Kuwaiti Szárazföldi Erők számára.
A lövész-gyalogság részére készített változat
A Warrior lánctalpas harcjármü kezelőszemélyzete három fő (parancsnok, irányzó, harcjármüvezető) és hét teljesen felszerelt desszantot tud szállítani. A jármü képes 48 órán keresztül müködni és a benne ülőket kiszolgálni szennyezett (ABV) körülmények között. A harcjármüre a fegyverek széles skálája szerelhető a géppuskától a 90 mm ágyúig.
A British Army fejleszti ezeket a harcjármüveket azért, hogy élettartamukat 2035-ig kitolja. A fejlesztés egyik lényeges része a General Dynamics UK Bowman Tactical Communications System (Harcászati Kommunikációs Rendszer) beszerelése, valamint a müszerek éjjellátó képességének a növelése a Thales Optronics Battle Group Thermal Imaging, BGTI (hőképes képátalakító) rendszer beépítésésvel. A BGTI 2005 márciusában állt rendszerbe a harcjármüveknél. 2007 év végéig 350 db Warrior lánctalpas harcjármübe akarják betenni a rendszert amiből 70 darabba, már be is tették. A Bowman rendszer, pedig már bemutatkozott Irakban 2006 év elején.
A British Army MTIP (ember ül a tornyban) keretén belül az új toronyban két fő lesz elhelyezve. A fő fegyvernek egy 40 mm gépágyút terveztek a 25 mm-es M242 gépágyú helyett. Az új toronnyal 450 darab harcjármüvet fognak felszerelni 2007-ig.
A TOW rakéta kirepülése
A harcjármü önvédelméről a torony két oldalán elhelyezett ködgránátvetők és az aluminium ötvözetü páncéltest gondoskodik, amely megvéd a 14,5 mm-es géppuska lövedékekektől, a 155 mm-es repeszdaraboktól és a 9 kg-nál kisebb aknák hatása alól.
A harcjármü erőforrása egy 550 le, Perkins Rolls-Royce V8 Condor motor. A sebességváltó 4 fokozatú és teljesen automata. A közúti sebessége 75 km/h.
A sebessége jó úton 75 km/h
A torony 360°-ban elforgatható. A harcjármü jelenlegi tornyának fegyverzete egy 25 mm-es M242 gápágyú, egy 7,62 mm-es M240-es géppuska. A harcjármü jobb és bal oldalán található egy-egy kihelyezett TOW páncéltörő rakétakomplexum, melynek hatásos lőtávolsága 3750 m-ig terjed. Ezekből a rakétákból nágy darab található a harcjármüben és egy-egy a vetőcsövekben.
Az irányzónak egy kétcsatornás irányzómüszere, a parancsnoknak hét darab prizmája (periszkóp) és egy parancsnoki figyelőmüszerte van.