A BAE Systems dél-afrikai leányvállalata, a BAE Systems Land Systems South Africa 130 millió dolláros szerződést kötött a dél-afrikai hadsereggel az RG31 (Nyala) típusú MRAP (Mine Resistant Ambush Protected – Aknatámadás elleni védelem) harcjárművek túlélési képességeinek valamint mozgékonyságának javítására.
A BAE Systems közleményében kifejtette, hogy a modernizációs csomagnak köszönhetőn tovább javul a már harctereken bizonyított RG31 harcjármüvek túlélőképessége valamint mozgékonysága. A korszerüsítés részeként Dél-Afrikában megnövelik a harcjármüvek motorjainak teljesítményét, illetve a BAE Systems által tervezett és gyártott új felfüggesztés valamint erőátviteli elemek kerülnek beépítésre. A modernizációs munkákban a General Dynamics Land Systems Canada (GDLS-C) cég is részt vállal.
„Nagyra értékeljük folyamatos kapcsolatunkat a GDLS-C-vel, valamint azt a bizalmat, amit az amerikai hadsereg táplál RG31 MRAP jármüveink iránt. A folyamatos készenlét és fenntarthatóság fontos eleme üzletpolitikánknak valamint azoknak a modernizációs programoknak, amelyeket az amerikai katonák életének megóvása érdekében végzünk”, - mondta Johan Steyn, a BAE Systems Land Systems South Africa ügyvezető igazgatója.
Az RG31 aknatámadás elleni védelemmel ellátott személyszállító harcjármüvet a BAE Systems konzorcium gyártja Dél-Afrikában. Összességében mintegy 1600 RG31 harcjármüvet adtak át a GDLS-C együttmüködésével a MRAP program keretében, míg tovább 566 RG13 kézbesítésére van szerződés az amerikai erők számára.
Az amerikai haditengerészet útszéli robbanóeszköz által megsemmisültRG13 harcjármüve Irakban. Az IED közvetlenül a jármü alatt robbant fel,a V alakú alváz kialakításának köszönhetően a robbanást kifele tolta,a futómü irányába.A jármüben utazó öt személy közül kettő agyrázkódást kapott,míg másik kettő kisebb égési sérüléseket szenvedett.
A kerekes (4x4), V alvázkiképzésü RG-31 páncélozott harcjármüveket az 1990-es évek közepén mutatták be, amely nagy hasonlóságot mutat a dél-afrikai hadsereg Mamba típusú jármüveivel. A 8 tonna tömegü, 11 személy szállítására alkalmas páncélozott harcjármü védelmet nyújt géppuskatüztől, harckocsi elhárító aknák detonációjától éppúgy, mint az útszéli házi készítésü robbanóeszközök ellen.
Az RG-31 igen nagy népszerüségnek örvend Afganisztánban, hiszen Nagy-Britannia, Kanada, Hollandia és az Egyesült Államok is használja a típust a néhol kihívást jelentő földrajzi adottságokkal rendelkező ázsiai országban.