Elutasította a német kormány a NATO-szövetséges Litvánia kérését a Boxer típusú harcjárművek szállítására. Erről a Welt am Sonntag című február 22-i, vasárnapi lap számolt be. Az értesülést a védelmi minisztérium is megerősítette.
A minisztérium szóvivője azt hangsúlyozta, hogy Németország alapjában véve üdvözli a NATO-tagállam Litvánia haderejének korszerüsítését célzó erőfeszítéseket. A szóvivő elmondta azt is, hogy Németország lehetőségeihez mérten támogatja ezeket a törekvéseket. Páncélozott katonai szállító jármüvek eladása azonban nincs napirenden. A szóvivő ezt a német hadsereg, a Bundeswehr saját szükségleteivel indokolta.
Megfigyelők a vilniusi kéréssel kapcsolatban emlékeztettek arra, hogy Litvánia és a másik két balti állam, Lettország és Észtország egyaránt az orosz katonai fenyegetéstől tart, és Moszkva Ukrajnával kapcsolatos politikáját agressziónak tekinti. A Welt am Sonntag szerint a konzervatív-szociáldemokrata német kormánykoalíció védelmi kérdésekkel foglalkozó több politikusa bírálta a kormány döntését. Azt hangoztatták, hogy Németországnak minden támogatást meg kellene adnia baltikumi NATO-partnerei katonai képességeinek erősítéséhez. „Mindent meg kellene tennünk, ami partnereinken segít” - fogalmazott a szociáldemokrata SPD katonai szakértője, Rainer Arnold, kivételként mindössze katonák küldését említve.
A Krím orosz megszállása és a kelet-ukrajnai események kapcsán már számos alkalommal felmerült, hogy a jelentős orosz kisebbséggel rendelkező három balti NATO- és európai uniós tagállam, Észtország, Lettország és Litvánia is orosz agresszió célpontjává válhat.