2017. február 27-én levegőbe emelkedett a legújabb kínai felderítő és csapásmérő feladatokra is alkalmas Wing-Loong II típusú drón. A pilóta nélküli repülőgép összesen 31 percet töltött a levegőben.
Teljesítette szűzfelszállását a kínai Wing-Loong drón
A Wing-Loong első megrendelője vélhetően Szaúd-Arábia
A Wing-Loong drón az amerikai MQ-9 Reaperhez hasonlítható
Li Yidong, a Wing-Loong program főkonstruktőre az esemény után azt nyilatkozta, hogy Kína a második ország az Egyesült Államok után, mely képes nagyméretű felderítő és csapásmérő drónok előállítására. Továbbá hozzátette, hogy még a repülési tesztek megkezdése előtt sikerült is értékesíteni a típust és szerződést kötni egy eddig meg nem nevezett országgal. A Xinhua hírügynökség információi szerint, Kína az eddigi legnagyobb drón üzletet kötötte meg, azonban sem a vásárló, sem a drónok darabszámáról nincs pontos információ.
Több hírforrás szerint, a megrendelő vélhetően Szaúd-Arábia lehet. A Wing-Loong II a jövőben bevethető felderítő és hírszerző, valamint határvédelmi feladatkörben, illetve rádióelektronikai harc megvívására és kutató-mentő műveletek támogatására is alkalmas lesz. A drónt a kínai CADI (Chengdu Aircraft Design and Research Institute) vállalat fejleszti, mely az AVIC (Aviaition Industry Corporation of China) alárendeltségébe tartozik. A típus elsőként a 2016. november elején megrendezett Airshow China 2016 rendezvényen került bemutatásra.
A Wing-Loong kategóriájában és méretében az amerikai General Atomics Aeronautical Systems által fejlesztett MQ-9 Reaper-hez hasonló. Információk szerint, a kínai drón 11 méter hosszú (MQ-9 - 10,97m), a fesztávolsága 20,5 méter (MQ-9 - 20,12m), magassága 4,1 méter (MQ-9 – 3,81m) maximális felszálló súlya 4 200 kg (MQ-9 – 4762kg), valamint a felfüggesztési pontok száma 6 (MQ-9 - 7), illetve 32 órát képes a levegőben tölteni. Továbbá a maximális repülési magassága 9 kilométer, sebessége 340 km/h, valamint 480 kilogrammnyi hasznos teherrel képes akár 20 órát is a levegőben tölteni.
A Jane’s Defense Weekly információi szerint, a CADI a korábban fejlesztett Wing-Loong I-est napjainkban is gyártja, melyet Kína mellett, Kazahsztán, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok is hadrendbe állított már. A Reuters hírügyökség állítása szerint, egy Wing-Loong I mindössze 1 millió dollárba kerül, ezzel szemben az MQ-9 Reaper 30 millióba. A kínai drón eladások az utóbbi években jelentősen megnőttek. A Wing-Loong I mellett, értékesítik a Xian vállalat ASN-209-esét,a ALIT CH-3 és CH-4-esét és a CASIC WJ-600-ásat is. Napjainkig különböző típusú kínai drónokat vásárolt már Egyiptom, Pakisztán, Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emirátusok, Irak, Jordánia, Mianmar, Nigéria és Türkmenisztán is.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
2006. március 21-én nagyszabású eseményre, a Magyar Légierő első öt JAS 39 Gripenjének (3 C és 2 D változat) érkezésére várták a sajtó képviselőit a Kecskeméti Repülőbázison. A repülőgépeket a Magyar Légierő négy, illetve a Svéd Légierő három hajózója repülte hazánkba. A kétórás út a Svéd Védelmi Beszerzések Hivatalának linköpingi területéről indult.