Itt találod az összes cikket a „drón” témában!
Nem csak az új technológia fejlesztésére kell összpontosítanunk, hanem arra is, hogy a már meglévő technológiákat innovatív, újszerű módon alkalmazza a haderő a védelmi és támadó funkciókra.
A Royal Navy 2020 tavaszán hozta nyilvánosságra azt a szerződést, amelyet a kisméretű tengeralattjárókra specializálódott plymouth-i MSubs (Marlin Submarines Ltd.) céggel még 2019 szeptemberében kötött, az S201 jelzésű egység megépítéséről.
A közelmúltban merész dróntámadás ért szaúd-arábiai olajlétesítményeket, ami az olajárak megugrása miatt, a világgazdaságra is komoly hatással volt.
„Dróntámadás érte a világ legnagyobb olajfinomítóját.” „Drón miatt leállt a frankfurti repülőtér.” „Drónokkal támad az Iszlám Állam.” „Drón káosz a gatwicki repülőtéren.” „Drónokkal végrehajtott terrortámadástól tart az Európai Bizottság.” Csak pár hír a 2019-es év eseményeiből.
Szaúd-Arábia stratégiai fontosságú infrastruktúráit érte támadás szeptember 14-én éjszaka. Az Aramco nemzeti olajvállalat két létesítményében – Abkaikban és Huraiszban – keletkeztek károk a támadás nyomán.
A Brit Védelmi Minisztérium bejelentette, hogy 162 millió dolláros befektetést terveznek három irányított energiájú fegyver kifejlesztésére, amelyek közül egyet kifejezetten drónok elhárítására kívánnak rendszeresíteni.
A hajógyártással és fejlesztéssel foglalkozó francia ECA Group 2019 februárjában, az Abu Dhabiban megtartott IDEX kiállításon a számos újdonság között, egy többcélú, akár polgári, de elsősorban katonai célra szánt tengeri drónt mutatott be, amely az Inspector 125 nevet kapta.
A lengyel hadsereg felderítésre és a kijelölt célok megsemmisítésére is alkalmas ezer Warmate drónt szerez be a WB Electronics lengyel magáncégtől - az erről szóló megállapodást Antoni Macierewicz nemzetvédelmi miniszter jelenlétében írták alá Varsóban.
Az MQ–1B az oka annak, hogy manapság már teljesen természetesnek vesszük a felfegyverzett, precíziós légicsapásokra vagy közeli légitámogatásra alkalmas, távolról irányított repülőgépek mindennapi bevetését.
2017. február 27-én levegőbe emelkedett a legújabb kínai felderítő és csapásmérő feladatokra is alkalmas Wing-Loong II típusú drón. A pilóta nélküli repülőgép összesen 31 percet töltött a levegőben.
A francia védelmi minisztérium a napokban átvette a soron következő újabb 2 MQ-9 Reaper típusú pilóta nélkül drónt, melyeket rögtön Nigerbe küldtek.
A pilóta nélküli repülő eszközök (Unmanned Aerial Vehicle – a továbbiakban UAV) elleni fegyverek nagyszámú megjelenése arra utal, hogy a komolyabb fejlesztésekre fordítható védelmi költségvetéssel rendelkező országokban tudatosult az ilyen fegyverek kifejleszésének a szükségessége, sőt mi több, a hatékony UAV-k elleni védelem árát megfizetni is hajlandóak.
A spanyol kormány a napokban engedélyezte az ország védelmi minisztériumának 4 darab MQ-9 Reaper drón beszerzését. Az Infodefensa információi szerint, Pedro Morenés védelmi miniszter így engedélyt kapott a drón beszerzésére, a szerződés aláírására rövidesen sor kerül.