Oroszország Csendes-óceáni flottájának három hajója 2012. június 13-án kihajózott Vlagyivosztok kikötőjéből és a Hawaii-szigetek felé vette az irányt. A hadihajók a RIMPAC-2012 (Rim of the Pacific Exercise) többnemzetiségű haditengerészeti gyakorlaton fognak részt venni.
A gyakorlat aktív szakasza – a manőverek – július 11-én kezdődnek és augusztus 2-ig tartanak. A gyakorlaton 23 ország 45 hadihajója vesz részt. A Keleti Katona Körzet sajtószolgálatának információja szerint jelenleg a „Marsall Pantelejev” (valószínüleg a tengeralattjáró elleni hadviselésre specializált Udaloj-osztályú Admiral Pantelejevről van szó), a Borisz Butoma tankerhajó, valamint a Fotij Krilov mentőhajó tart az Egyesült Államok irányába.
A RIMPAC 2010 összefoglalója
RIMPAC – Az első RIMPAC gyakorlatra 1971-ben került sor az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Kanada, Ausztrália és Új-Zéland részvételével. Az Egyesült Államok, Kanada és Ausztrália ez idáig minden RIMPAC gyakorlaton részt vett. A gyakorlat rendszeres résztvevői: Japán, Dél-Korea, Nagy-Britannia, Franciaország, Thaiföld, Szingapúr, Malajzia, Chile, Kolumbia, Peru, Indonézia és Hollandia. Oroszország a korábbi megfigyelői státusza után első alkalommal lesz aktív résztvevő.
Látványos bemutatókkal színesített családi nappal ünnepelték a Magyar Honvédség megalakulásának 175. évfordulóját a budapesti Városligetben, május 21-én, vasárnap. A Magyar Honvédelem Napján tartott szabadtéri rendezvényen a harckocsik, a bemutatók és a katonazenekar aratta a legnagyobb sikert.
1986. április 26-án történt meg Európa legnagyobb nukleáris katasztrófája. A csernobili Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű 4-es számú RBMK-1000 típusú, grafitrudas szabályozású reaktorblokkja a konstrukció tervezési hibája, illetve sorozatos emberi mulasztások miatt kigyulladt, majd a keletkezett gőz szétvetette magát a reaktort, illetve az annak helyet adó épület tetőszerkezetét is.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és a Honvédelmi Minisztérium vezetői előtt megtartotta első állománygyűlését dr. Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke május 5-én, Szentendrén, MH Altiszti Akadémián.
A Sargasso-tenger évszázadok óta az Atlanti-óceán egyik leghírhedtebb térségének számít, többek között azért, mert területén fekszik a Bermuda-háromszög is.
A német-magyar szárazföldi erők együttműködése részeként Magyarországra érkezett Björn F. Schulz dandártábornok, a Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnoka, aki május 24-én a tatai MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz látogatott.
Rendkívül látványos, izgalmas; a modern, high-tech Magyar Honvédség számos elemét bemutató családi nap vár minden érdeklődőt a magyar honvédelem napja alkalmából, a budapesti Városligetben május 21-én, vasárnap, 10 és 18 óra között.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök a mai nappal felmentette beosztásából dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagyot, a Honvéd Vezérkar főnökét. A feladat ellátására a honvédelmi miniszter dr. Böröndi Gábor altábornagyot, a Magyar Honvédség brüsszeli NATO és EU Katonai Képviselő Hivatalának vezetőjét javasolja.
Magyar idő szerint 2023. április 14-én 14 óra 15 perckor egy Ariane–5 hordozórakétán a francia guyanai Kourouról elindult az Európai Űrügynökség JUICE űrszondája a Jupiter bolygó Europa, Ganymedes és Callisto elnevezésű jeges holdjaihoz, hogy ezeket 2031-ben elérve különféle tudományos vizsgálatokat végezzen.
Csehország védelmi kiadásai a jövőben az éves bruttó hazai termék (GDP) legalább két százalékát fogják kitenni. A vonatkozó törvényt a képviselőház után május 31-én, a cseh szenátus is jóváhagyta, érvénybe lépéséhez csak az államfő aláírása szükséges.
Az utazás mindig élményekkel teli kaland, amikor végre kiszakadhatunk a mindennapok rutinjából és átadhatjuk magunkat a felfedezés örömének. A Budapest Airport számára épp ezért fontos, hogy a repülőtéri folyamatok mindenki számára stresszmentesek legyenek.