A közelmúltban a KCNA észak-koreai hírügynökség több fényképet tett közzé, amelyeken Kim Dzsong Un egy hajógyár üzemcsarnokában, egy tengeralattjárót szemrevételez. A tudósítás szerint a hajó Észak-Korea első korszerű rakétahordozó tengeralattjárója.
Az ifjú vezér, mivel nagyon elégedett volt a látottakkal, a szemle végén szokás szerint személyesen tartott eligazítást a jelenlévőknek és látta el a haditengerészet, valamint az üzem képviselőit hasznos tanácsaival.
H. I. Sutton a Covert Shores tengeralattjárókkal foglalkozó blog szerzője, a téma szakértője szerint, a valóságos kép kissé árnyaltabb annál, mint amit az észak-koreai propaganda láttatni akar. A hajó méreteit látványosan érzékeltető, de a részleteket gondosan homályban hagyó fotók tanulmányozása alapján úgy tűnik, hogy az új tengeralattjáró, korántsem új, hanem minimum húsz éve épült és valószínűleg az észak-koreai tengeralattjáró erők gerincét alkotó Projekt 633, vagy Romeo-osztályú szovjet/kínai eredetű dízel-elektromos egység átépített példánya. A típus terveit a Szovjetunió átadta Kínának, ahol aztán kisebb – nagyobb módosításokkal hosszú ideig gyártották. Ezek közük került hét példányt átadtak Észak-Koreának, majd később további tizenhármat Kínából odaszállított részegységekből ott szereltek össze.
A most bemutatott hajó valószínűleg egy átalakított Romeo, vagy annak kínai klónja, amit a szovjet Projekt 629A, vagy Golf II rakétahordozó mintájára építettek át, így meghosszabbított tornyában két, vagy három Pukgeukseong, vagy KN-11 típusú ballisztikus rakétát hordozhat, amelyek 1200 kilométeres hatótávolságukkal, a Japán-tengerről nemcsak Japán terültét, de a Guam szigetén lévő stratégiai fontosságú amerikai támaszpontot is elérthetik. A rakétaindító tubusok beépítése miatt valószínűleg el kellett távolítani a hajó akkumulátorainak közel a felét, emiatt csökkent a teljesítménye és jóval kevesebb időt tölthet a mélyben.
Sutton szerint műszaki elavultsága ellenére Kim Dzsong Un legújabb játékszerét erős fegyverzete miatt korántsem szabad lebecsülni és az potenciális fenyegetést jelent majd a jövőben, különösen, ha több hasonló egység is épül.
Látványos bemutatókkal színesített családi nappal ünnepelték a Magyar Honvédség megalakulásának 175. évfordulóját a budapesti Városligetben, május 21-én, vasárnap. A Magyar Honvédelem Napján tartott szabadtéri rendezvényen a harckocsik, a bemutatók és a katonazenekar aratta a legnagyobb sikert.
1986. április 26-án történt meg Európa legnagyobb nukleáris katasztrófája. A csernobili Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű 4-es számú RBMK-1000 típusú, grafitrudas szabályozású reaktorblokkja a konstrukció tervezési hibája, illetve sorozatos emberi mulasztások miatt kigyulladt, majd a keletkezett gőz szétvetette magát a reaktort, illetve az annak helyet adó épület tetőszerkezetét is.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és a Honvédelmi Minisztérium vezetői előtt megtartotta első állománygyűlését dr. Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke május 5-én, Szentendrén, MH Altiszti Akadémián.
A Sargasso-tenger évszázadok óta az Atlanti-óceán egyik leghírhedtebb térségének számít, többek között azért, mert területén fekszik a Bermuda-háromszög is.
Rendkívül látványos, izgalmas; a modern, high-tech Magyar Honvédség számos elemét bemutató családi nap vár minden érdeklődőt a magyar honvédelem napja alkalmából, a budapesti Városligetben május 21-én, vasárnap, 10 és 18 óra között.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök a mai nappal felmentette beosztásából dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagyot, a Honvéd Vezérkar főnökét. A feladat ellátására a honvédelmi miniszter dr. Böröndi Gábor altábornagyot, a Magyar Honvédség brüsszeli NATO és EU Katonai Képviselő Hivatalának vezetőjét javasolja.
Zalaegerszegen az elmúlt időszakban valós igény mutatkozott arra, hogy jöjjön egy olyan nagy beruházás, amely kiegyenlíti a helyi vállalkozói viszonyokat. Interjú a város polgármesterével, Balaicz Zoltánnal.
Magyar idő szerint 2023. április 14-én 14 óra 15 perckor egy Ariane–5 hordozórakétán a francia guyanai Kourouról elindult az Európai Űrügynökség JUICE űrszondája a Jupiter bolygó Europa, Ganymedes és Callisto elnevezésű jeges holdjaihoz, hogy ezeket 2031-ben elérve különféle tudományos vizsgálatokat végezzen.
Csehország védelmi kiadásai a jövőben az éves bruttó hazai termék (GDP) legalább két százalékát fogják kitenni. A vonatkozó törvényt a képviselőház után május 31-én, a cseh szenátus is jóváhagyta, érvénybe lépéséhez csak az államfő aláírása szükséges.
A Magyar Honvédség éjszakai éleslövészettel egybekötött kiképzési feladatot hajt végre május 31-én és június 1-jén 14.00-24.00 óra között a „nullaponti” lőtéren, Bakonykútiban és térségében.
Az utazás mindig élményekkel teli kaland, amikor végre kiszakadhatunk a mindennapok rutinjából és átadhatjuk magunkat a felfedezés örömének. A Budapest Airport számára épp ezért fontos, hogy a repülőtéri folyamatok mindenki számára stresszmentesek legyenek.