2018. július 28-án, Szentpéterváron, ünnepélyes keretek között állították hadrendbe az Orosz Haditengerészet legújabb fregattját, az Admiral Gorskovot. Az új, Project 22350-es hajóosztály első példányát 2006-ban kezdték el építeni.
A ceremóniára közvetlenül az Orosz Haditengerészet napja előtt került sor, az eseményen a hajóépítő gyár alkalmazottai, vezetői is részt vettek, továbbá a haditengerészet részéről is számtalan elöljáró volt jelen. Az Admiral Gorskov hadrendbe állítását már többször is elhalasztották, az eredeti tervek szerint 2016-ban volt ez esedékes, de műszaki nehézségek, többek között a a modern fegyverrendszerek integrációja és azok tesztelése több időt vett igénybe a tervezettnél.
Az Északi Flottánál hadrendbe álló Gorskov hajóosztályából összesen négy példány építését tervezik, a második, Admiral Kasaztonov névre keresztelt példány tengeri tesztjei még idén megkezdődhetnek, továbbá már a harmadik (Admiral Golovko) és negyedik (Admiral Iszakov) építése is zajlik. A Szervarnaja hajógyár már megkezdte az előkészületeket a modernizált Project 22350M fregattokra is, melynek keretein belül jóval nagyobb fregattok épülhetnek 2026-ra.
A csökkentett észlelhetőségű Admiral Gorskov teljes vízkiszorítása 5 400 tonna, hossza 135 méter, maximális sebessége 55 km/h, személyzete maximum 210 fő, fegyverzetében megtalálhatóak többek között hajók és tengeralattjárók elleni rakéták, 130 mm-es A-192-es ágyú, a Poliment-Redut fedélzeti légvédelmi rendszer (mely hírek szerint a késedelmes átadás fő oka volt), továbbá tud fogadni egy Ka-27-es helikoptert is.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
Mi történt azon a napon? Ha a Nap egy bizonyos szögből sütött a kecskeméti légibázis betonjára, sokáig egy ezüstös csík emlékeztetett a 2008. április 17-i repülésre.