Az Egyesült Államok új, gazdasági szankciókat hozott három orosz hadiipari céggel – a Roszoboronexporttal, a Tulszkij Műszergyártó Tervezőirodával, valamint a Kolomenszkij Gépgyártó Tervezőirodával – szemben. A hírt egy, a neve elhallgatását kérő fehér házi alkalmazott közölte a The Washington Times újsággal.
Az alkalmazott elmondása szerint a szankciókat az orosz cégekkel szemben az Iránnal és Szíriával szemben fennálló fegyverszállítási tilalom megsértése miatt hozták. A szankciók a hét elején léptek életbe, és két év az időtartamuk.
A korlátozások értelmében az amerikai cégek nem müködhetnek együtt az orosz gyártókkal, és nem köthetnek velük exportszerződéseket. A szankciókat egy orosz személlyel szemben is alkalmazzák, akit az újság Alekszej Safonovként említ, illetve három kínai és egy észak-koreai cég is tiltólistára került.
Január 3-án az Orosz Védelmi Minisztérium képviselője mondta el újságírók előtt, hogy az Iránnal 29 Tor-M1 típusú légvédelmi rakétarendszer szállítására kötött szerződés 50%-ban teljesítésre került. A szerződés teljes összege 1,4 milliárd dollár. 2006 februárjában szállította le Oroszország Szíriának a Sztrelec típusú légvédelmi rakétakomplexumokat, amelyekről még 2005-ben állapodott meg a két ország.
2006. július 28-án az Egyesült Államok hasonló szankciókat vezetett be a Szuhoj és a Roszoboronexport cégekkel szemben, mivel azzal vádolták őket, hogy „az általuk Iránnak szállított berendezésekkel és anyagokkal hozzájárultak tömegpusztító fegyverek, valamint szárnyas és ballisztikus rakétarendszerek előállításához”. George Bush és Vlagyimir Putyin november 21-ei, Hanoiban lezajlott találkozója után a Szuhoj céggel szemben törölték a szankciókat.