2026. 06. 16. kedd
Jusztin
: 350 Ft   : 301 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Új parancsnoka van a Magyar Honvédségnek

Új parancsnoka van a Magyar Honvédségnek
honvedelem.hu  |  2021. 06. 07., 14:35
Új parancsnoka van a Magyar Honvédségnek

Az Országház kupolacsarnokában június 5-én átvette kinevezését Áder János köztársasági elnöktől dr. Ruszin-Szendi Romulusz vezérőrnagy, a Magyar Honvédség új parancsnoka.

Áder János köztársasági elnök május 26-án mentette fel tisztségéből Korom Ferenc vezérezredest, a Magyar Honvédség parancsnokát. Új parancsnoknak dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter dr. Ruszin-Szendi Romuluszt javasolta, aki szombaton átvette hivatalos kinevezését az államfőtől. A vezérőrnagy kinevezése 2021. június 3-ától 2026. május 31-éig szól.

Az ünnepségen Orbán Viktor miniszterelnök beszédében rámutatott: a magyar politika 2010 előtt súlyos hibákat vétett, nem teljesítette a hazánkkal és saját katonáival szembeni kötelességet. Megszüntették a sorkötelezettséget, de nem állítottak a helyére egy modern, ütőképes hadsereget. A technikai eszközállomány lezüllött, lényegében a tönk szélére sodorva a hadsereget. „Csak a szerencsének köszönhető, hogy abban az időben nem kellett fegyverrel megvédeni a hazát, és csak katonáink emberfeletti teljesítményének köszönhetjük, hogy teljesíteni tudtuk nemzetközi kötelezettségeinket” – fogalmazott, hozzátéve: a nemzeti kormány egy olyan gyenge hadsereget örökölt, amely csak abban bízhatott, hogy a NATO segít rajta, ha szükséges. Ilyen körülmények közepette is a hadgyakorlatok és missziós tevékenységek sora igazolta: a magyar katona legalább olyan jó, ha nem jobb, mint bármely társa, így kiérdemelte, hogy méltó feltételek között szolgálhassa hazáját.

A kormányfő leszögezte: közismert tény, hogy egy erős hadsereghez három dolog kell: pénz, pénz, pénz. 2010-ben azonban az ország csak adóssággal rendelkezett, ezért, mielőtt a kormány a hadsereg fejlesztéséhez foghatott volna, először hazánk pénzügyeit kellett rendbe tennie. A gazdasági sikerek végül elvezettek oda, hogy elkezdjék a modernkori magyar állam egyik legnagyobb vállalkozását, felépíteni egy ütőképes hadsereget, s mellé a hadiipart. „Ezt a történelmi fordulatot Korom Ferenc tábornok, a Magyar Honvédség parancsnoka szakmai irányításával hajtottuk végre. Az, hogy idáig eljutottunk, a parancsnok és a politikai irányításért felelős miniszter közös sikere. Korom Ferencnek köszönjük, hogy teljesítette, amit vállalt, és kivezette a Magyar Honvédséget a reménytelenség állapotából” – mondta Orbán Viktor.

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy egy szabad, független országnak önbizalmat és magabiztosságot csakis saját ereje, saját nemzeti hadserege adhat. „Különösen, ha a világ olyan huzatos helyére állította a jóisten, mint bennünket, magyarokat. Közép-Európát nekünk kell felépítenünk, az itt élő népekkel közösen. Az együttműködéshez a jószándék kevés, erő is kell hozzá, az igazság erő nélkül keveset ér. A pénzügyi stabilitás mellé kell egy ütőképes hadsereg is, hiszen olyan szövetségest nem fogunk találni, ami helyettünk védi meg a hazát. Ha mi nem vagyunk erősek, elvesztünk” – fogalmazott. Mint mondta, Magyarország ma a béke földjének számít Európában, és az a dolgunk, hogy ez így is maradjon. „Az erős hadsereg megteremtésével az a célunk, hogy Magyarországot megtámadni véletlenül se jusson eszébe senkinek, se másik államnak, se terrorcselekmények elkövetőjének, se ránk zúdított migránsinváziónak. A magyar hadseregnek elrettentő erővel kell bírnia” – húzta alá a miniszterelnök.

Orbán Viktor sok sikert és jó egészséget kívánt az új parancsnoknak munkájához. Aláhúzta: dr. Ruszin-Szendi Romulusz egyik fő feladata az lesz, hogy fegyelmezett belső rendjének és a katonaeszmények megőrzése mellett a hadsereget beleszerkessze, beleillessze a magyar társadalomba, fiatalok tízezreit nyerje meg, készítse fel, képezze ki a haza védelmére és a katonaeszmények tiszteletére.

Dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter beszédében megköszönte a Korom Ferenc vezérezredes által elvégzett munkát. Mint mondta, eredményesen hajtotta végre a rábízott feladatot, hiszen megteremtette az alapját a korszerűen felszerelt, ütőképes Magyar Honvédség létrehozásának. A tárcavezető a távozó parancsnok után az újat köszöntötte, egyben ki is jelölte annak legfőbb feladatait. „A technikai eszközök beszerzésének és rendszerbe állításának folytatásával egyidőben a fő figyelmet a személyi állományra, a katonákra, az egyéni felszerelések biztosítására, a korszerű és komfortos infrastrukturális feltételek megteremtésére, a katonák életpályamodelljének további fejlesztésére, a személyi állomány megtartására, az önkéntes tartalékos katonákból szerveződő tartalékos ezredek és zászlóaljak felállítására, az oktatásra és képzésre, a fiatalok hazafias, honvédelmi nevelésére, az utánpótlás biztosítására és a nyugállományú katonákról való gondoskodásra kell fordítani” – mondta a tárcavezető, hangsúlyozva, hogy bármilyen kiváló felkészültséggel vagy rendfokozattal, jogkörrel rendelkezik egy parancsnok, sikeres és eredményes csak akkor lehet, ha tud jó csapatot építeni. „Éppen ezért az ötös szabályt, amely szerint a parancsnok legyen szigorú, követelmény-támasztó, következetes, példamutató és emberséges, ne csak tartsa be, de követelje is meg bajtársaitól és a csapatparancsnokoktól” – fogalmazott dr. Benkő Tibor.

A jelen lévő alakulatparancsnokokhoz és vezetőkhöz fordulva a honvédelmi miniszter a csapatmunkára hívta fel a figyelmet. Mint mondta, egy olyan időszakban lehetnek parancsnokok, amikor a Magyar Honvédség soha nem látott fejlesztésen megy keresztül, ám Ruszin tábornok csak velük együtt tudja megvalósítani majd a kitűzött célokat. „Ne csak résztvevői, de büszke megalkotói legyenek ennek a folyamatnak. Az ország kormánya mindent megtesz annak érdekében, hogy létrehozzuk azt a Magyar Honvédséget, amelyre már oly régóta vártunk. Mutassanak példát a társadalom minden tagjának, mutassák meg, hogy azokkal az eszközökkel és fejlesztésekkel, amelyekkel bővítjük a Magyar Honvédség képességeit, az ő békéjüket és biztonságukat szolgálják” – mondta dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter.
 

A hagyományokat követve a csapatzászlót a leköszönt parancsnok, Korom Ferenc vezérezredes adta át utódjának, dr. Ruszin-Szendi Romulusz vezérőrnagynak.

További fotókért kattintson a linkre!

Forrás: https://honvedelem.hu/

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 06. 14., 15:43
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024-07-08 16:45:00
Húsz NATO tagállam 3200 résztvevője – köztük a Magyar Honvédség légvédelmi rakétacsoportja – tartott kiképzést kilenc bulgáriai és romániai helyszínen a RAMSTEIN LEGACY 2024 integrált lég- és rakétavédelmi gyakorlat keretében a levegőből érkező fenyegetésekkel szemben.
2024-06-20 15:28:26
A közelmúltban számoltunk be lapunkon Brunei H145M rendeléséről, most pedig folytatódik a sor Belgiummal: az újabb beszerzés hírét a Párizsban megrendezett Eurosatory védelmi és biztonsági kiállításon jelentették be.
2024-06-11 14:36:50
Június 11-én és 12-én összesen 13 Gidrán harcjármű érkezik az MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz Tatára – jelentette be a honvédelmi miniszter.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 07. 11., 10:52
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
2024. 07. 04., 09:57
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
2024. 07. 03., 11:26
Különleges, római kori szarmata telep feltárásakor kerültek elő veszélyes robbanóeszközök a földből.
2024. 07. 02., 11:49
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.

  JETfly Magazin

Az év legforgalmasabb hónapjaira több, az utasélményt és utasfolyamatokat közvetlenül is fejlesztő újítás, illetve fontos háttérfejlesztés is elkészül a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A fejlesztések hosszútávon is jelentősek: a 2. Terminálon a következő hónapokban és években végrehajtott beruházások célja, hogy biztosítsák a zökkenőmentes átmenetet a repülőtér átfogó, Terminal+ fejlesztési csomagjának befejezéséig.

  NÉPSZERŰ HÍREK