A US Marine Corpsnak az AAVP7 Amtracs járművek az elsődleges partra szálló eszközei. Felvetődött annak a lehetősége, hogy lecserélik ezeket az 1972 óta rendszerben lévő eszközöket korszerűbb Expeditionary Fighting Vehicle-re (EFV).
Az első típus, az AAV7A1 úszóképes páncélozott szállító jármü 1972-ben állt rendszerbe a US Marine Corpsnál. Azóta egy nagyobb átalakításon is átesett 1983-1993 között.
A jelenleg rendszerben lévő AAV7A
Az EFV személyszállító változata ATK 30 mm MK 44 Bushmaster gépágyúval készül, és 17 fő teljesen felszerelt tengerészgyalogost tud szállítani. A jármü parancsnoki változata természetesen kommunikációs és számítógépes eszközöket szállít az azokat üzemeltető személyzettel együtt.
A parancsnoki változat
A legénységet szállító prototípus jármü
Tengerészgyalogosok deszantolnak
A modern jármübelső
Az EFV-P személyszállító változata stabilizált toronnyal készül, amelyben helyet kapott lézer- és hőképes irányzék, az információk pedig egy televízió-képernyőn jelennek meg. A fő fegyver az ATK 30 mm MK 44 Bushmaster gépágyú, a másodlagos fegyver egy párhuzamosított 7,62 mm-es géppuska. A fegyverek maximális függőleges irányzási szöge felfelé 45 fok, lefelé -10 fok.
A jelenlegi jármü, az AAV7 Amtracs csak kis látótávolságú optikai irányzékkal, nem stabilizált toronnyal és egy .50 kaliberü géppuskával és 40 mm-es GMG gránátvetővel készül.
Az EFV deszantlegénysége is nagyobb tüzerővel rendelkezik, mint az AAV7 Amtracs legénysége, ugyanis az új jármüvön utazó 17 főből négy fő specialista lehet (pl. Javelin anti-tank team). Az EFV másik nagy előnye, hogy a partra érkezés után gyorsabb sebességre képes, mint az elődje, így képes az M1 Abrams harckocsikkal közös küldetésben részt venni.