2024. 12. 03. kedd
Ferenc, Olívia
: 414 Ft   : 394 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Az amerikai hadsereg növeli az önkéntesek juttatásait

Art of WAR  |  2007. 08. 13., 20:15

Ahhoz, hogy az amerikai szárazföldi csapatok létszámát 34 000 fővel növelni tudják, a hadsereg vezetői most új bónuszrendszert dolgoztak ki azok számára, akik még ebben a költségvetési évben leszerződnek a sereghez. A US Army Recruiting Command (a hadsereg toborzóparancsnoksága) e héten indította 20 000 dolláros „gyorsasági” bónuszprogramját, hogy inspirálja azokat a fiatalokat, akiknek még nincs katonai előképzettségük. A feltétel, hogy kétéves szerződést írjanak alá a hadsereggel, és a szerződés aláírását követően 30 napon belül megkezdjék katonai alapkiképzésüket. Az akció szeptember 30-ig tart.

Az új bónuszrendszer egyike azon kezdeményezéseknek, amellyel a katonai felső vezetés az önkéntes hadsereg fenntartásáért küzd.

Júniusban a toborzóirodák kongtak az ürességtől, de azért bíznak benne, hogy teljesíteni tudják majd éves tervüket.

„A nehézségek ellenére, amelyekkel jelenleg szembe kell néznünk, és amelyek valószínüleg a jővőben is előttünk állnak majd, a hadsereg képes lesz fenntartani a teljes önkéntesség alapján müködő katonaságot” – nyilatkozta Michael D. Rochelle dandártábornok, a hadsereg személyzeti főnökének helyettese.

Minden idők legalacsonyabb jelentkezési mutatói jelzik, hogy az amerikai fiatalok számára már nem vonzó a katonáskodás. Edzőik, tanáraik és szüleik sem inspirálják már őket, hogy hazájukat a hadsereg kötelékében szolgálják. Azok között pedig, akik mégis jelentkeznek, nagyon kevesen felelnek meg a hadsereg támasztotta követelményeknek.

„A kihívásra válaszul a hadsereg vezetése már eddig is számos kezdeményezést indított – magyarázta Bostick vezérőrnagy. – Így például:

– Erőteljes propagandát végeztünk a kétéves szolgálati idő népszerüsítése érdekében;

– Létrehoztuk a super leads programot, melynek során közel 1 millió fiatalt szólítottunk meg közvetlenül, azért, hogy megtaláljuk a potenciálisan belépni szándékozókat; – Akciótervet dolgoztunk ki a toborzásban részt vevők számára, melyben július és szeptember között minden toborzó számára hat szerződés aláírását irányoztuk elő úgy, hogy a hatból négy újonc még az idén bevonuljon;

– Még több toborzót kértünk az alapkiképzésüket befejezett állományból, hogy lakóhelyükön segítsék a toborzás munkáját, valamint veteránokat is felkértünk, hogy élménybeszámolóikkal inspirálják a fiatalokat a jelentkezésre;

– Újra bevezettük a 2000 dolláros belépési bónuszprogramot;

– Megkértük a jelenleg visszavonult, valamikori legsikeresebb 1000 toborzónkat, hogy csatlakozzanak ismét a toborzóirodákhoz;

– Felkértük a tiszteket, hogy szülővárosaikban, egykori iskoláikban, kollégiumaikban és egyéb rendezvényeken segítsék a toborzómunkát szerte Amerikában.”

Bostick vezérőrnagy azt is megjegyezte, hogy a nehéz körülmények ellenére az idén már közel 70 000 férfi és nő csatlakozott a hadsereghez, és a csatlakozók közül rekordszámban voltak azok, akik már másodszor írtak alá. Ami a jelentkezettek minőségét illeti, Bostick vezérőrnagy kiállt amellett, hogy az állomány összetétele jó. A 2006-os évet tekintve a ténylegesek 81%-a, a tartalékosoknak pedig 89%-a végzett középiskolát.

„Iskolai végzettségüktől, érettségi pontszámaiktól függetlenül minden jelentkező, akit a hadsereghez felveszünk, alkalmas a szolgálat ellátására” – mondta a vezérőrnagy.

„Amikor a toborzási statisztikákat nézzük, nem szabad elfelejtenünk, hogy a hadsereg teljesen önkéntes, már öt éve harcban áll, és jelenleg történelmi átalakuláson megy keresztül – mondta Michael D. Rochelle dandártábornok. – A hadsereg az új struktúra nyújtotta keretek teljes feltöltésére törekszik, és bár most a fiatalság hajlandósága a katonai szolgálat vállalására minden eddiginél alacsonyabb, a hadsereg továbbra is azon van, hogy év végéig elérje a kitüzött toborzási célokat.”

„Az önkéntes hadsereg erős és pontos, mivel minden amerikai, aki csatlakozott hozzá, ezt akarja” – mondta Rochelle dandártábornok.

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 06. 14., 15:43
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. 06. 11., 14:36
Június 11-én és 12-én összesen 13 Gidrán harcjármű érkezik az MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz Tatára – jelentette be a honvédelmi miniszter.
2024-05-28 13:25:58
A Roszatom nukleáris üzemanyagot gyártó részlegéhez, a TVEL-hez tartozó Csepecki Gépgyárban megkezdték azoknak a speciális spirálbordás titáncsöveknek a gyártását, amelyek a világ majdani legnagyobb atomjégtörő hajóján a gőzfejlesztők szerkezeti merevségét biztosítják.
2024-05-24 10:15:38
A Flotprom internetes szakportál 2024. május 2-án közzétett információi szerint a Volga mellett fekvő Zelenodolszkban működő Gorkij Hajógyárban, a hónap folyamán két új hadihajót bocsátanak vízre, a Karakurt-osztályú (Project 22800) Tájfun korvettet és a Project 22160 típusú, Viktor Velikij járőrhajót.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 07. 11., 10:52
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
2024. 07. 04., 09:57
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
2024. 07. 03., 11:26
Különleges, római kori szarmata telep feltárásakor kerültek elő veszélyes robbanóeszközök a földből.
2024. 07. 02., 11:49
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.

  JETfly Magazin

2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.

  NÉPSZERŰ HÍREK