Ahhoz, hogy az amerikai szárazföldi csapatok létszámát 34 000 fővel növelni tudják, a hadsereg vezetői most új bónuszrendszert dolgoztak ki azok számára, akik még ebben a költségvetési évben leszerződnek a sereghez. A US Army Recruiting Command (a hadsereg toborzóparancsnoksága) e héten indította 20 000 dolláros „gyorsasági” bónuszprogramját, hogy inspirálja azokat a fiatalokat, akiknek még nincs katonai előképzettségük. A feltétel, hogy kétéves szerződést írjanak alá a hadsereggel, és a szerződés aláírását követően 30 napon belül megkezdjék katonai alapkiképzésüket. Az akció szeptember 30-ig tart.
Az új bónuszrendszer egyike azon kezdeményezéseknek, amellyel a katonai felső vezetés az önkéntes hadsereg fenntartásáért küzd.
Júniusban a toborzóirodák kongtak az ürességtől, de azért bíznak benne, hogy teljesíteni tudják majd éves tervüket.
„A nehézségek ellenére, amelyekkel jelenleg szembe kell néznünk, és amelyek valószínüleg a jővőben is előttünk állnak majd, a hadsereg képes lesz fenntartani a teljes önkéntesség alapján müködő katonaságot” – nyilatkozta Michael D. Rochelle dandártábornok, a hadsereg személyzeti főnökének helyettese.
Minden idők legalacsonyabb jelentkezési mutatói jelzik, hogy az amerikai fiatalok számára már nem vonzó a katonáskodás. Edzőik, tanáraik és szüleik sem inspirálják már őket, hogy hazájukat a hadsereg kötelékében szolgálják. Azok között pedig, akik mégis jelentkeznek, nagyon kevesen felelnek meg a hadsereg támasztotta követelményeknek.
„A kihívásra válaszul a hadsereg vezetése már eddig is számos kezdeményezést indított – magyarázta Bostick vezérőrnagy. – Így például:
– Erőteljes propagandát végeztünk a kétéves szolgálati idő népszerüsítése érdekében;
– Létrehoztuk a super leads programot, melynek során közel 1 millió fiatalt szólítottunk meg közvetlenül, azért, hogy megtaláljuk a potenciálisan belépni szándékozókat; – Akciótervet dolgoztunk ki a toborzásban részt vevők számára, melyben július és szeptember között minden toborzó számára hat szerződés aláírását irányoztuk elő úgy, hogy a hatból négy újonc még az idén bevonuljon;
– Még több toborzót kértünk az alapkiképzésüket befejezett állományból, hogy lakóhelyükön segítsék a toborzás munkáját, valamint veteránokat is felkértünk, hogy élménybeszámolóikkal inspirálják a fiatalokat a jelentkezésre;
– Újra bevezettük a 2000 dolláros belépési bónuszprogramot;
– Megkértük a jelenleg visszavonult, valamikori legsikeresebb 1000 toborzónkat, hogy csatlakozzanak ismét a toborzóirodákhoz;
– Felkértük a tiszteket, hogy szülővárosaikban, egykori iskoláikban, kollégiumaikban és egyéb rendezvényeken segítsék a toborzómunkát szerte Amerikában.”
Bostick vezérőrnagy azt is megjegyezte, hogy a nehéz körülmények ellenére az idén már közel 70 000 férfi és nő csatlakozott a hadsereghez, és a csatlakozók közül rekordszámban voltak azok, akik már másodszor írtak alá. Ami a jelentkezettek minőségét illeti, Bostick vezérőrnagy kiállt amellett, hogy az állomány összetétele jó. A 2006-os évet tekintve a ténylegesek 81%-a, a tartalékosoknak pedig 89%-a végzett középiskolát.
„Iskolai végzettségüktől, érettségi pontszámaiktól függetlenül minden jelentkező, akit a hadsereghez felveszünk, alkalmas a szolgálat ellátására” – mondta a vezérőrnagy.
„Amikor a toborzási statisztikákat nézzük, nem szabad elfelejtenünk, hogy a hadsereg teljesen önkéntes, már öt éve harcban áll, és jelenleg történelmi átalakuláson megy keresztül – mondta Michael D. Rochelle dandártábornok. – A hadsereg az új struktúra nyújtotta keretek teljes feltöltésére törekszik, és bár most a fiatalság hajlandósága a katonai szolgálat vállalására minden eddiginél alacsonyabb, a hadsereg továbbra is azon van, hogy év végéig elérje a kitüzött toborzási célokat.”
„Az önkéntes hadsereg erős és pontos, mivel minden amerikai, aki csatlakozott hozzá, ezt akarja” – mondta Rochelle dandártábornok.