2024. 09. 11. szerda
Teodóra
: 397 Ft   : 359 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Az USA továbbfejleszti a földi-telepítésű rakétavédelmi rendszer rakétáit

Art of WAR  |  2015. 02. 25., 15:56

Az Amerikai Egyesült Államok Rakétavédelmi Ügynöksége (Missile Defense Agency – MDA) hétfőn bejelentette, hogy a kormány által kezdeményezett fejlesztési megállapodás csaknem véglegesítésre került a Raytheon által gyártott „kill vehicle” (a továbbiakban: harci rész) vonatkozásában – melyet a földi-telepítésű rakétavédelmi rendszer megsemmisítő elemeinél használnak – a Raytheon, a Boeing Co. és a Lockheed Martin Corp. vállalatok részvételével.

Az MDA vezetője, James Syring altengernagy elmondta, hogy a kormány saját kézbe venné az új modell kialakítását, amely az alapját képezné egy az új eszköz 2018-as gyártására kiírandó versenynek.

A kormány ahelyett, hogy szerződést kötne egy fővállalkozóval, elhatározta, hogy maga vezeti a modernizációs projectet, kihasználva mindhárom versenyben lévő vállalat által beterjesztésre kerülő ajánlat pozitívumait, ismertette a tudósítókkal egy költségvetési tájékoztatón Syring altengernagy.

„A három ajánlat közül a legjobbat, legígéretesebbet fogjuk választani.” mondta Syring.

A modernizációs program egy a Syring altengernagy által vezetett, a meglévő földi-telepítésü elfogó rakéták hatékonyságának növelésére irányuló átfogó program része, amely az utóbbi években végrehajtott kísérletsorozatok kudarcai, továbbá minőségi és más jellegü problémák okán vált szükségessé.

2008 óta az MDA első alkalommal tavaly júniusban vezetett le sikeres elfogó tesztet.

Ebben az évben egy elfogás/megsemmisítés nélküli rakéta teszt végrehajtása tervezett, egy alternatív típusú irányító hajtómü alkalmazásával, míg az elfogás/megsemmisítés tesztelésre előreláthatóan 2016-ban kerül sor.

A Boeing cég a kormány megrendelésére vezeti a ballisztikus rakétákat repülésük középső szakaszán megsemmisítő földi-telepítésü védelmi rendszer fejlesztését (Ground-based Midcourse Defense), azonban az MDA átveszi az új, hatékonyabb megsemmisítő eszköz fejlesztésére irányuló munkát, mihelyt annak terve elfogadásra kerül. 

Az altengernagy szerint a Pentagon nagyon közel van a terv elfogadásához. A hivatal 279 millió amerikai dollárt igényelt a 8,1 milliárdos teljes költségvetéséből, hogy folytathassa az új rakéta harci rész megbízhatósága, felhasználhatósága és teljesítménye növelése érdekében a tervezést, továbbá, hogy biztosítsa a harci rész előállíthatóságának, gyártásának hatékonyságát.

Az MDA 2016-os költségvetési igénye is tartalmazza a jelenleg rendszerben lévő elfogó rakéták megbízhatósága és konstrukciós jellemzői részletes felülvizsgálatához szükséges forrásokat.

A 2015-ös költségvetési év vége előtt tető alá kívánnak hozni egy új nagy hatótávolságú azonosító radarra vonatkozó fejlesztési szerződést is, mondta el az altengernagy. 

Az ajánlatok márciusban esedékesek, várhatóan a Raytheon, a Lockheed és Northrop Grumman Corp. részéről.

„Ebben a versenyeztetésben, mely egy közel egy milliárd amerikai dollár értékü szerződést fog eredményezni, valóban nincs vélelmezett, előre kiválasztott, győztes.” nyilatkozta az MDA vezetője. 

A légierő a kezdetben a Raytheon céget választotta egy önálló nagy távolságú radar kifejlesztésére, de most átértékeli mindhárom vállalat beérkezett ajánlatát, miután a Lockheed és Northrop cég tiltakozott a korábbi döntés ellen.

Galéria: Az USA továbbfejleszti a földi-telepítésű rakétavédelmi rendszer rakétáit

aaaa dddddd
Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 06. 14., 15:43
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. 06. 11., 14:36
Június 11-én és 12-én összesen 13 Gidrán harcjármű érkezik az MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz Tatára – jelentette be a honvédelmi miniszter.
2024-05-28 13:25:58
A Roszatom nukleáris üzemanyagot gyártó részlegéhez, a TVEL-hez tartozó Csepecki Gépgyárban megkezdték azoknak a speciális spirálbordás titáncsöveknek a gyártását, amelyek a világ majdani legnagyobb atomjégtörő hajóján a gőzfejlesztők szerkezeti merevségét biztosítják.
2024-05-24 10:15:38
A Flotprom internetes szakportál 2024. május 2-án közzétett információi szerint a Volga mellett fekvő Zelenodolszkban működő Gorkij Hajógyárban, a hónap folyamán két új hadihajót bocsátanak vízre, a Karakurt-osztályú (Project 22800) Tájfun korvettet és a Project 22160 típusú, Viktor Velikij járőrhajót.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 07. 11., 10:52
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
2024. 07. 04., 09:57
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
2024. 07. 03., 11:26
Különleges, római kori szarmata telep feltárásakor kerültek elő veszélyes robbanóeszközök a földből.
2024. 07. 02., 11:49
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.

  JETfly Magazin

Az olimpiai után a paralimpiai csapat is a Wizz Air repülőgépének fedélzetén érkezett haza Párizsból, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren hétfőn fél öt előtt nem sokkal landolt az aranygép, amely az olimpiai és paralimpia sportolók tiszteletére kapott egyedi fényezést.

  NÉPSZERŰ HÍREK