A tajvani légierő a közelmúltban megtartott gyakorlata során éles rakétaindításokat is végrehajtott AIM-7 Sparrow és MICA típusú levegő-levegő osztályú rakétákkal. A légierő illetékeseinek tájékoztatása szerint négy rakétából kettő nem semmisítette meg a kijelölt célpontokat. Hasonló hiányosságra derült fény egy korábban, 2011 januárjában megtartott lövészet során is. A hibák okait a tajvani légierő szakemberei közösen végzik a rakétákat gyártó amerikai és francia cégek, a Raytheon és MBDA képviselőivel.
A 2011 januárjában megtartott gyakorlat során a tajvani légierő összesen 19 rakétaindítást hajtott végre, amelyek közül hat nem semmisítette meg a célt. Akkor a tajvani vezetés a légierő hibájának rótta fel a sikertelenséget (a megfelelő gyakorlat hiánya), és utasította a légierőt, hogy sürübben hajtsanak végre ilyen jellegü feladatokat. Pan Kung-shiao a légierő képviselője elmondta, hogy minden rakétaindítást a szabályzat szerint hajtottak végre és a repülőgép-vezetők nem követtek el semmilyen hibát. Az jelenleg még nem tudható, hogy a rakéták átvizsgálásának mikor lesz eredménye.
MICA rakéta tesztje
A dologhoz tartozik, hogy a megvásárolt rakéták hibáival nem csak a katonák szembesültek. 2010 októberében a dél-koreai haditengerészet kezdett vizsgálatot, melynek során minden külföldi gyártmányú rakétát ellenőriznek. Ennek alapján ellenőrzés alá vonják az amerikai Raytheon által gyártott SM-2 típusú légvédelmi- valamint a francia MBDA által gyártott Sea Skua hajóelhárító rakétákat. 2008 és 2010 között a dél-koreai haditengerészet 23 rakétaindítást hajtott végre. A tesztek során 12 SM-2 típusú rakéta közül három, szintén 12 Sea Skua rakéta közül egy, míg két Harpoon rakéta közül az egyik nem semmisítette meg a kijelölt célt.
A dél-koreai haditengerészet illetékesei kijelentették, hogy részükről a rakéták indítása során semminemü hibát nem követtek el, ez azt jelenti, hogy a rakéták gyártáshibásak. Az elsődleges információk szerint a rakéták hibái kapcsolatba hozhatóak a tartalék alkatrészek gyártási hibáival, amelyeket a rakéták üzemeltetése során használnak.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
A Wizz Air nagy örömmel jelenti be, hogy mától négy új célállomásra is lehet jegyet foglalni Budapestről: Bilbaóba, Wrocławba, Gdanskba és Vilniusba júliustól közvetlen járatok indulnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.