2012. április 4-én, szerdán jött el az a pillanat, melyre az Indiai Haditengerészet már jó ideje várt: ezen a napon ugyanis végre hadrendbe állíthatták az Oroszországtól lízingelt Akula II-osztályú K-152 Nyerpa támadó tengeralattjárót. A ceremóniának Visakhapatnam kikötője adott otthont. India már a hatodik ország (az USA, Oroszország, Franciaország, Nagy-Britannia és Kína mellett) a sorban, mely nukleáris meghajtású tengeralattjárót üzemeltet.
A nukleáris meghajtású, Akula-II osztályú Nyerpa építése már 1991-ben elkezdődött, azonban anyagi nehézségek miatt több mint egy évtizedig húzódtak az építési munkálatok. Ekkor került a képbe India, ami biztosította a hiányzó összeget a tengeralattjáró befejezéséhez. Egy 650 millió dolláros lízingszerződés alapján pedig az indiaiak 10 évig üzemeltethetik a Nyerpát (INS Csakra néven). 2008. november 8-án egy tragikus esemény árnyékolta be a Nyerpa pályafutását, hiszen tengeri tesztje során balesetet szenvedett, melynek során 20 ember vesztette életét a hajó orr-részébe beszivárgó freongáz következtében.
India a tervek szerint idén még egy nukleáris meghajtású tengeralattjárót állíthat hadrendbe: az INS Arihant ballisztikus rakéta hordozót jelenleg még tesztelik, de a program jelenlegi állása szerint hadrendbe állítása akár már 2012-ben megvalósulhat. Az INS Arihant India első hazai fejlesztésü és építésü nukleáris meghajtású tengeralattjárója.