Az első Öböl-háború egészségügyi tapasztalataira alapozva – magyar kezdeményezésre – 1993-ban rendeztek első alkalommal amerikai–magyar katonaorvosi konferenciát, majd évente került sor az öt napos szakmai találkozóra. A 14. konferenciát Budapesten, a Stefánia-palotában rendezték meg szeptember 10–14. között, amerikai részről David Rubenstein dandártábornok, az Európában állomásozó amerikai haderő egészségügyi parancsnoka, magyar részről dr. Svéd László orvos vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Egészségügyi Parancsnoka elnökletével.
Szakmai szempontból a konferencia célja a kezdetektől ugyanaz: a jelenlévő orvosok az előző esztendő müveleteivel, békeeljárásaival, a hadszíntéren tevékenykedő katonák egészségügyi ellátásával, állapotával, felkészítésével és kiképzésével kapcsolatos kérdésekben mondják el tapasztalataikat.

A mostani konferencián ötvenen vettek részt, fele-fele arányban amerikai és magyar katonaorvosok. Fő hangsúlyt kapott az előadásokban a katonák hadszíntéri körülményekre való felkészítése, a pszichikai és egészségügyi kiválogatás módszereinek megvitatása. Több előadás hangzott el a katona-egészségügy müveleti területre történő felkészítéséről, és terítékre került a müveletekből visszatért katonák úgynevezett háborús stressz szindrómája is.
Az előadók szóltak továbbá a hadszíntéren lévő táplálkozási szokásokról, a szenvedélybetegségekről, elsősorban a dohányzásról való leszoktatásról, valamint a dohányzára való rászokás megelőzését szolgáló pereventív medicina szerepéről. A természeti katasztrófák nyomán szükséges egészségügyi feladatok témakörében is elhangzott egy hasznos előadás a múlt évi pakisztáni földrengést követően nyújtott amerikai humanitárius segítség tapasztalatairól.

Az eseményt lezáró ünnepségen (ahol jelen volt Tömböl László vezérőrnagy, a vezérkari főnök helyettese is) Rubenstein tábornok köszönetet mondott a konferencia sikeres megrendezéséért, majd Svéd Lászlóval közösen emlékplaketteket és ajándéktárgyakat adott át a konferencia résztvevőinek.