Itt találod az összes cikket a légvédelmi rakétarendszerek témában.
Fontos mérföldkőhöz ért az Amerikai Egyesült Államok Szárazföldi Haderejének légvédelmi alakulatai gerincét alkotó MIM-104 Patriot légvédelmi rakétarendszer radarjainak leváltását célzó program.
Alekszandar Vucsics szerb elnök 2019. október 24-én, Batajnica légibázisán jelentette be, hogy az orosz Pancir-Sz1 légvédelmi rakétarendszert szerzik be, melyek leszállítása hamarosan meg is kezdődhet.
Az Amerikai Egyesült Államok napjaink egyik legkorszerűbb rakétavédelmi rendszerét telepítette Izraelbe, amely jelentős mértékben hozzájárul a zsidó állam amúgy is meglehetősen szofisztikált légvédelmének hatékonyságához.
Egy nappal az után, hogy a tervezett üzlet visszavonására vonatkozóan a törököknek megjelölt határidő lejárt, Mike Pence, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke újra figyelmeztette Törökországot az orosz Sz–400-as légvédelmi rakéta rendszer beszerzésének leállítására.
További NASAMS közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek és rakéták beszerzését jelentette be a litván védelmi minisztérium 2018. december 27-én. Terv szerint 2021-re az összes technikai eszköz leszállításra kerül, az állomány kiképzése befejeződik, és a teljes rendszer működőképes lesz.
A moszkvai Army-2018 Nemzetközi Haditechnikai Fórumon első alkalommal mutatták be a Szosznát, az orosz Sztrela–10 mobil, kishatótávolságú légvédelmi rakétarendszer legújabb változatát.
Az orosz Almaz-Antey hadiipari cég első alkalommal mutatta be új Buk–M3 légvédelmi rakétarendszerét az Army-2018 Nemzetközi Haditechnikai Fórumon.
2018. július 23-án az Izraeli Védelmi Erők (IDF) először alkalmazták a „Dávid Parittyája” (David's Sling) elnevezésű légvédelmi rakétarendszerüket, kettő Szíria felől érkező ballisztikus rakéta ellen.
A Brit Hadsereg „lerántotta a leplet” a Sky Sabre névre hallgató újgenerációs, közepes hatótávolságú földi telepítésű légvédelmi rendszeréről, a 16. Királyi Tüzérezrednek otthont adó Thorney Island-en.
A T38 STILET, az új, kis hatótávolságú légvédelmi rakétarendszer, a fehérorosz Tetraedr cég fejlesztése. A rendszer az egykori szovjet gyártású 9K33 „Osza” komplexum (NATO kódnév: SA-8 „Gecko”) későbbi fehérorosz továbbfejlesztésével jött létre.
2018-ra Törökország még közelebb került az orosz Sz–400 légvédelmi rakétakomplexum beszerzéséhez és rendszeresítéséhez.
Sikeresen integráltak amerikai rakétavédelmi üteget a Koreai Köztársaság légvédelmi rendszerébe.
Több pénzt a rakétavédelemre? Szeptember elején Jens Stoltenberg NATO főtitkár kijelentette, hogy Észak-Korea atomprogramja „globális fenyegetés, ami globális választ igényel.”
Légvédelmi rendszerének megerősítése érdekében Románia, az amerikai Raytheon vállalat által gyártott Patriot légvédelmi rakétarendszer beszerzését határozta el.
Az MBDA hadiipari vállalat függőleges indítású, kis hatótávolságú légvédelmi rakétarendszere, a VL Mica SHORAD hajófedélzetről és szárazföldről indítható verzióban készült.
Komoly képességnövekedést jelent az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred számára az MBDA Mistral légvédelmi rakétarendszer továbbfejlesztése. Új generációs rakéták és kamerarendszerek érkeztek Győrbe, de a fejlődés még csak most kezdődik el igazán.
A ballisztikus rakéták megsemmisítésére tervezett amerikai-izraeli légvédelmi rendszer hadrendbe állításával Izrael új korszakot nyit.
Izraeli radarok beszerzésével indul a cseh légvédelem modernizációja.
Vietnámi hírforrások szerint, Izrael megkezdte a MAN platformra szerelt, SPYDER (Surface-to-air PYthon and DERby) légvédelmi rakéta komplexumok leszállítását a hadseregük részre.
India légterét Sz–400 vigyázza majd.
Irán katonai díszszemle keretén belül mutatta be az oroszoktól beszerzett Sz-300 földi telepítésű légvédelmi rakétarendszerét.
Kína 2017 első negyedévében kaphatja meg az első nagy hatótávolságú légvédelmi rakétarendszereket.
Az IGLA-S feltámadása – VERBA légvédelmi rakétafegyverként.
Újra terítéken a lengyel MEADS beszerzés?
SeaRAM védelmi rendszerét tesztelte az Egyesült Államok rombolója.
Egyiptom több mint egymilliárd dollárt költ további orosz rövid hatótávolságú Buk és nagy hatótávolságú Sz-300V légvédelmi rendszerekre.
Az orosz média jelentése szerint az orosz kormány befejezte Sz–300 típusú légvédelmi rakétarendszerének térítésmentes leszállítását a kazah kormány részére.
Oroszország segítene Szerbia légvédelmi rendszerének megerősítésében – erről is tárgyalt Dmitrij Rogozin orosz miniszterelnök-helyettes és Aleksandar Vucic szerb kormányfő január 11-én, hétfőn Belgrádban, noha erről már régóta szó van.
Törökország tárgyalásokat kezdett a francia-olasz Eurosam konzorciummal, SAMP-T légvédelmi rakétarendszerek beszerzéséről.
Hollandia úgy döntött, hogy a már meglévő, a Raytheon hadiipari vállalat által gyártott Patriot légvédelmi rakétaütegeit modernizálja egy olyan új légvédelmi rendszer vásárlása helyett, mint a Lockheed Martin Medium Extended Air Defense System (a továbbiakban: MEADS) légvédelmi rakétarendszere.
Az integrált harcvezető rendszer (IBCS – Integrated Battle Command System) Sentinel és a Patriot rakétavédelmi rendszerek radarjai által biztosított céladatok alapján sikeresen vezetett rá egy Patriot PAC–3 elfogórakétát a célként használt robotrepülőgépre.
Oroszország november 9-én bejelentette: újraélesztik a korábban a Teheránt sújtó ENSZ szankciók miatt megakasztott Sz-300 légvédelmi rakétarendszerek szállításáról szólót megállapodást. Az orosz állami hadiipari cég, a Rostec bejelentése szerint a rakétarendszerek szállításáról szóló szerződést mindkét fél aláírta.
Törökország védelmi beszerzésekért felelős elsőszámú tisztségviselője szerint tisztulni látszik a kép annak a folyamatban lévő, több milliárd dollár értékű beszerzésnek az ügyében, amelynek eredményeként felállításra kerülhet az ország első nagy hatótávolságú lég- és rakétavédelmi rendszere.
„Oroszország légi műveletei hátterének biztosítása érdekében légvédelmi rakétarendszereket is telepített Szíriába – jelentette be Viktor Bondarev tábornok, az orosz légierő parancsnoka egy, a Komszomolszkaja Pravda című bulvárlapnak adott interjú során.