Itt találod az összes cikket a légvédelmi rakétarendszerek témában.
Mint november 19-én bejelentették, Magyarország a NASAMS norvég-amerikai légvédelmi rakétarendszert választotta a győri 2K12 KUB-ok utódjának. De lássuk csak, mi is fog 2023-től Győrben szolgálni?
NASAMS légvédelmi rakétarendszereket vásárol a norvég Kongsberg és az amerikai Raytheon cégektől a Magyar Honvédség - jelentette be a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos titkársága.
Modern amerikai rakétarendszerekkel erősítik majd a Magyar Honvédség légvédelmi képességeit - jelentették be augusztus 12-én, szerdán, Budapesten, a Honvédelmi Minisztérium Balaton utcai épületében.
Ahogy azt a nyugati elemzők valószínűsítették, az Ukrán Nemzetközi Légitársaság PS752-es repülőjáratát egy iráni – TOR-M1 (NATO kódja SA-15 Gauntlet) légvédelmi rakétarendszerről indított –rakétával lőtték le. Mi is ez a fegyverrendszer és mire képes?
Oroszországban már folyik a kezelők felkészítése. Törökország védelmi minisztériumának szeptember 04-én kiadott közleménye szerint az oroszországi Gatcsinában megkezdődött a török légierő állományából kijelölt személyzet kiképzése az Sz–400 légvédelmi rendszerre.
Egy nappal az után, hogy a tervezett üzlet visszavonására vonatkozóan a törököknek megjelölt határidő lejárt, Mike Pence, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke újra figyelmeztette Törökországot az orosz Sz–400-as légvédelmi rakéta rendszer beszerzésének leállítására.
További NASAMS közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek és rakéták beszerzését jelentette be a litván védelmi minisztérium 2018. december 27-én. Terv szerint 2021-re az összes technikai eszköz leszállításra kerül, az állomány kiképzése befejeződik, és a teljes rendszer működőképes lesz.
Az orosz Almaz-Antey hadiipari cég első alkalommal mutatta be új Buk–M3 légvédelmi rakétarendszerét az Army-2018 Nemzetközi Haditechnikai Fórumon.
A T38 STILET, az új, kis hatótávolságú légvédelmi rakétarendszer, a fehérorosz Tetraedr cég fejlesztése. A rendszer az egykori szovjet gyártású 9K33 „Osza” komplexum (NATO kódnév: SA-8 „Gecko”) későbbi fehérorosz továbbfejlesztésével jött létre.
Több pénzt a rakétavédelemre? Szeptember elején Jens Stoltenberg NATO főtitkár kijelentette, hogy Észak-Korea atomprogramja „globális fenyegetés, ami globális választ igényel.”
A nyugati neheztelés ellenére Törökország orosz légvédelmi rendszer beszerzése iránt érdeklődik.
Légvédelmi rendszerének megerősítése érdekében Románia, az amerikai Raytheon vállalat által gyártott Patriot légvédelmi rakétarendszer beszerzését határozta el.
Az MBDA hadiipari vállalat függőleges indítású, kis hatótávolságú légvédelmi rakétarendszere, a VL Mica SHORAD hajófedélzetről és szárazföldről indítható verzióban készült.
Komoly képességnövekedést jelent az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred számára az MBDA Mistral légvédelmi rakétarendszer továbbfejlesztése. Új generációs rakéták és kamerarendszerek érkeztek Győrbe, de a fejlődés még csak most kezdődik el igazán.
India 200 rakéta vásárlását tervezi az orosz KVADRAT önjáró légvédelmi rendszeréhez.
Sikerrel zárult a török fejlesztésű légvédelmi rakétarendszer tesztlövészete. A török illetőségű Roketsan és Aselsan védelemipari vállalatok által kifejlesztett és gyártott Hisar-O közepes magasságú légvédelmi rakétarendszerrel 100 százalékos sikerrel hajtották végre az első tesztindítást a törökországi Aksaray tartományban.
Új AMRAAM variánst tesztelt a Raytheon a NASAMS légvédelmi rakétarendszeren.
Vietnámi hírforrások szerint, Izrael megkezdte a MAN platformra szerelt, SPYDER (Surface-to-air PYthon and DERby) légvédelmi rakéta komplexumok leszállítását a hadseregük részre.
India légterét Sz–400 vigyázza majd.
Az IGLA-S feltámadása – VERBA légvédelmi rakétafegyverként.
Az orosz média jelentése szerint az orosz kormány befejezte Sz–300 típusú légvédelmi rakétarendszerének térítésmentes leszállítását a kazah kormány részére.
Oroszország segítene Szerbia légvédelmi rendszerének megerősítésében – erről is tárgyalt Dmitrij Rogozin orosz miniszterelnök-helyettes és Aleksandar Vucic szerb kormányfő január 11-én, hétfőn Belgrádban, noha erről már régóta szó van.
ANKARA – Törökország valószínűleg hazai fejlesztésű lég- és rakétavédelmi rendszeren töri a fejét mióta nemrégiben törölte a beszerzésre kiírt versenyt, habár az elemzők véleménye megoszlik annak tekintetében, hogy mekkora külföldi segítség lesz szükséges a helyi vállalatok számára.
Törökország tárgyalásokat kezdett a francia-olasz Eurosam konzorciummal, SAMP-T légvédelmi rakétarendszerek beszerzéséről.
Hollandia úgy döntött, hogy a már meglévő, a Raytheon hadiipari vállalat által gyártott Patriot légvédelmi rakétaütegeit modernizálja egy olyan új légvédelmi rendszer vásárlása helyett, mint a Lockheed Martin Medium Extended Air Defense System (a továbbiakban: MEADS) légvédelmi rakétarendszere.
Az integrált harcvezető rendszer (IBCS – Integrated Battle Command System) Sentinel és a Patriot rakétavédelmi rendszerek radarjai által biztosított céladatok alapján sikeresen vezetett rá egy Patriot PAC–3 elfogórakétát a célként használt robotrepülőgépre.
Oroszország november 9-én bejelentette: újraélesztik a korábban a Teheránt sújtó ENSZ szankciók miatt megakasztott Sz-300 légvédelmi rakétarendszerek szállításáról szólót megállapodást. Az orosz állami hadiipari cég, a Rostec bejelentése szerint a rakétarendszerek szállításáról szóló szerződést mindkét fél aláírta.
India védelmi minisztere, Manohar Parrikar a Malajziában megrendezett Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége Védelmi Minisztereinek Konferenciája (ASEAN Defence Ministers' Meeting – ADMM Plus) előtt október 30-án útba ejtette Moszkvát is. A háromnapos kitérőnek valójában egyetlen célja volt: megszerezni a világ legkorszerűbb légvédelmi rakéta fegyverrendszerét, az Sz-400-at.
Törökország védelmi beszerzésekért felelős elsőszámú tisztségviselője szerint tisztulni látszik a kép annak a folyamatban lévő, több milliárd dollár értékű beszerzésnek az ügyében, amelynek eredményeként felállításra kerülhet az ország első nagy hatótávolságú lég- és rakétavédelmi rendszere.
„Oroszország légi műveletei hátterének biztosítása érdekében légvédelmi rakétarendszereket is telepített Szíriába – jelentette be Viktor Bondarev tábornok, az orosz légierő parancsnoka egy, a Komszomolszkaja Pravda című bulvárlapnak adott interjú során.